Suruç Katliamının Tertibi AKP’nin Polisinden

Suruç katliamını gerçekleştiren Abdurrahman Alagöz’ün isminin polisin bilgi sisteminden iki kez sorgulandığı ortaya çıktı.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz 2015’te canlı bomba saldırısını düzenleyen Abdurrahman Alagöz’ün isminin katliamdan önce, polisin bilgi sisteminde 2 kez sorgulandığı ve sorgulardan birinin katliamdan 4 saat önce, birinin de 1 saat sonra yapıldığı ortaya çıktı.

Müfettişler, o dönem Şanlıurfa İstihbarat Şubesi’nde polis memuru olarak görev yapan A.G.’nin, Polisin şüpheli şahıslarla ilgili bilgilerin yer aldığı DEVA sisteminde, katliamdan yaklaşık 4 saat önce, saldırıyı düzenleyen Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün ismini sorguladığını tespit etti.

Müfettişler, A.G.’ye bu işlemi neden yaptığını sordu, ancak A.G. o saatte Alagöz ile ilgili sorgulama yapmadığını ileri sürdü. A.G., kendisini şöyle savundu:

“Bana sormuş olduğunuz DEVA projesini ben sabah açtım. Oturum log kayıtlarında görünmüştür. Ama bu kapsamda birden fazla kişiyi inceledim. Projeyi kapatma ihtiyacı duymadım. Adı geçen şahsı da bu kapsamda inceledim. İşlerimiz çok yoğun olduğu için bazen projelerin saatlerce açık kaldığı olur.”

Suruç katliamı ile ilgili o kadar çok bilgi, o kadar çok delil ortaya çıktı ki… her delil, her bilgi Suruç katliamının AKP polisinin himayesinde gerçekleştiğini doğruluyor.
Benzer eylemlerin hiç birinde polis böyle uzakta durmaz. Polis kamerası, konuşma yapanların ağzından “suç” yakalamak için konuşma yapanın ağzına sokulur. Sürekli taciz söz konusudur. Hatırlanacağı gibi, patlamanın yaşandığı gün ise, her ne hikmet ise tek bir polisin burnu dahi kanamadı. Tek bir poliste bir çizik olmamıştı…

Sosyal ağlarda paylaşın