Mısra Öz : Mücadeleye devam…

Çorlu’da 2018 yılında yaşanan tren faciasında oğlu Oğuz Arda Sel’i kaybeden Mısra Öz, Koronavirüs tedavisinin tamamlanmasının ardından hastaneden taburcu oldu. Solunum sıkıntısı nedeniyle yoğun bakımda uzun süre yaşam mücadelesi veren Öz, taburcu olmasının ardından “Çorlu davası çözülene kadar da mücadelem aynı şekilde devam edecektir” dedi.

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’a konuşan Mısra Öz, şunları söyledi:

“Destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Ben uyurken ve yoğun bakım sürecindeyken herkes hem davama hem bana hem evladıma sahip çıkmış. Bu benim için çok çok kıymetli. Bu birlik mücadele ve dayanışma benim için çok önemli. Covid sürecinde en önemli şeylerden biri de moral ve destek. Ben uyurken yapılanların verilen desteğin bana iyileşme sürecinde de inanılmaz faydası oldu. Herkesin attığı mesajlar bana moral oldu, iyileşme sürecimi hızlandırdı. Herkese minnettarım. Bu birlik ve mücadele çok kıymetli. Ki çok uzun süreli bir davamız var. Benim için esas olan davamızdır. Çorlu davası çözülene kadar da mücadelem aynı şekilde devam edecektir. Covid inanılmaz zor bir hastalık ve yakalananlara acil şifalar diliyorum.

Çorlu tren katliamında eşini ve oğlunu kaybeden Mısra Öz adalet mücadelesi veriyor. Tren katliamı bilirkişi raporlarına göre yüzde yüz ihmalden olmuştu. Henüz hiçbir tutuklunun olmadığı dava AKP yargısının marifeti ile üzeri kapatılmak isteniyor. 7’si çocuk 25 kişinin yaşamını yitirdiği  davada hiçbir tutuklu yok ancak Mısra Öz’e sosyal medya paylaşımları nedeniyle kamu görevlilerine hakaretten suçlamasıyla 8 bin 8 yüz TL ceza verilmişti…

Sosyal ağlarda paylaşın