İsrail kana doymuyor: hava saldırısında 3’ü çocuk 9 öldü

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail güçlerinin hava saldırısında 3’ü çocuk 9 kişinin hayatını kaybettiğin açıkladı.

Öte yandan İsrail ordusu, Gazze’ye bugün düzenlediği saldırıda “3 Hamas üyesinin öldürüldüğünü” duyurdu.

Filistin direniş grupları, işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa ile Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki polisleri çekmesi ve gözaltına alınan Filistinlileri serbest bırakması için İsrail’e yerel saatle 18.00’e kadar süre tanımıştı.

Sürenin dolmasının ardından İsrail ordusu, Batı Kudüs ve Beyt Şems kentlerinde sirenlerin çaldığı, İsrail’in güneyine de çok sayıda roket gönderildiğini duyurmuştu.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde de yaptığı yazılı açıklamayla roket atışlarını doğrulamış, İsrail’in Doğu Kudüs’teki saldırıları ve işlediği suçlar ile Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşananlara karşı böyle bir adım attıklarını belirtmişti.

Filistin halkı onyıllardır emperyalizmin İsrail eliyle teslim almaya çalıştığı halk. Doğru önderlik sorunu yaşanmasına rağmen bir şekilde direnmenin yol ve yöntemlerini yaratmayı başaran Filistin halkı teslim alınamıyor. Bu da emperyalizm için kötü örnek olmaya devam ediyor. Dünyada her koşulda onurunu korumasını  bilen, boyun eğmeyen bir halkın varlığı emperyalizmin uykularını kaçırmaya yetiyor. Çünkü Filistinler çoğaldığında ortadoğu artık emperyalistlerin babalarının çiftliği olmayacak, istediklerini yapamayacaklar. Bu yüzden İsrail’in her türlü saldırısı, katliamı gerek Avrupa gerekse ABD emperyalistleri tarafından hoşgörü ile karşılanıyor, bir kınama bile yayınlanmıyor…

Sosyal ağlarda paylaşın