Emekli Ceza Hakiminin Çağrısı: “YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR”

Adil Yargılanma Talebi ile ölüm orucuna başlayan Avukat Aytaç Ünsal’ın annesi emekli Ceza hakimi Nermin Ünsal 16 Mayıs oğlu için çağrıda bulundu. Çağrısında oğlunun ölüm orucunun 104. Gününde ve avukat Ebru Timtikin 135. Gününde olduğu söyledi. “Risk hergeçen gün artmaktadır. “YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR. SESİMİZİ DUYUN.” Diyerek oğlunun adil yargılanma talebine vurgu yaptı.

Cezaevinde bulunan 8 avukattan, Avukat Ebru Timtik ve Avukat Aytaç Ünsal başlatılan açlık grevini ölüm orucuna dönüştürdü. Avukatların talebi ise “Gizli tanık aldatmacası, itirafçılık, SEGBİS dayatması, delilsiz, soyut iddialara dayalı hüküm kurma, ceza yargılama ilkelerinin yök sayılması ile görünüşte bile adil olmayan yargılama oyunları son bulsun” yani “ADİL YARGILAMA”.

Emekli ceza hakimi Nermin Ünsalın çağırısını yayımlıyoruz.

“Tahliye edilmelerinden tam 10 saat sonra yeni bir delil olmaksızın, tahliye eden heyetçe tekrar tutuklandılar. Bu heyet 2 gün içinde değiştirildi. Yeni gelen heyet ise emekli ceza hakimi pratiği ile söylüyorum, yargılama yapmaksızın bu avukatları 159 yıl cezalandırdı. Oğlum Aytaç Ünsal ve Av. Ebru Timtik adil yargılanma talebi ile ölüm orucuna başladılar. Av. Ebru Timtik 135. Gününde, oğlum Av. Aytaç Ünsal ise 104. Gününde. Yetkililere sesleniyorum yarın çok geç olabilir. Sesimizi duyun.”

Sosyal ağlarda paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.