CENİN’DE SALDIRIYLA BİRLİKTE DİRENİŞ DE BÜYÜYOR!

Filistinli bir direnişçi, işgalci İsrail’in Cenin’deki katliamının hesabını sormak için Tel Aviv’de, yani işgal altındaki Yafa’da yerleşimcilere ateş açtı. Eylemde 3’ü ağır 10 yerleşimci yaralanırken eylemi gerçekleştiren direnişçi Abdel Wahhab Khalayleh eylem yerinde vurularak şehit düştü.

*
Direnişçiler, Cenin’de saldırı karşısında aralıksız şekilde karşılık veriyorlar. Cenin kampının her bölgesinde çatışmalar yaşanıyor. Çok sayıda zırhlı araç, el yapımı patlayıcılarla hedef alındı, birçok İsrail zırhlı aracı kullanılamaz hale getirildi.
*
Filistinli direnişçiler, işgal ordusunun Cenin’e yönelik saldırılarına tepkisiz kalan işbirlikçi Filistin güvenlik güçlerine ait Mukata karakolunu silah ve patlayıcılarla hedef aldılar.
*
Cenin kampındaki çatışmalarda işgal ordusuna ait bir İHA daha düşürüldü. Bununla düşürülen İHA sayısı 4 oldu.
*
“HER ŞEYİ ATEŞE VERECEĞİZ!”
Nablus’taki Aslanlar Yuvası grupları, bir grup savaşçılarını bu sabah -4 Temmuz- Cenin’e desteğe gönderdiklerini açıkladılar. Açıklamada şöyle denildi: “Biz bugün savaşçılarımızın ve halkımızın düşmanı renkli değil siyah görmesini istiyoruz. Her şeyi ateşe vereceğiz. Cenin’i yalnız bırakmayacağız.”
*
Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi, Cenin’deki katliam saldırısına dair yayınladığı afişte şöyle dedi: “Ey Cenin, ey ihtilal.. Düşmanına ölüm eyle.”
*
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi: “Batı Şeria’daki direnişin kökü kazınamayacak. Cenin’de yaşananlar, işgalcilerin güvenlik teorisini kırma becerisini doğruluyor.”
*
Batı Şeria’daki Kassam Tugayları liderliğinden Batı Şeria ve Kudüs’teki tüm savaşçılarına ve hücrelerine şu açık çağrı yapıldı: “İşgalcileri tüm mevzilerinde vurun. Saldırıya yanıt vermek ve Cenin’e yönelik saldırıyı durdurmak için tüm seçenekleriniz açık.”
*
Filistin direniş gruplarından El Aksa Şehitleri Tugayları, Batı Şeria’da genel bir seferberlik ilan etti ve Siyonist düşmana ve yerleşimci çetelerine mevcut tüm yollarla saldırma çağrısı yaptı.
*
“SON SAVAŞÇIYA, SON KURŞUNA KADAR SAVAŞACAĞIZ!”
Cenin kampındaki direnişin ana gruplarından olan Cenin Taburu komutanı saldırıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Cenin Taburu olarak bizler, Cenin kampında mücadele eden büyük halkımızın akıttığı kanın her damlasıyla gururumuzu tazeliyoruz. Düşman korkak olduğunu ve savaşçılarımızla karada karşı karşıya gelemeyeceğini kanıtladı, bu yüzden savaş sırasında kendisine fayda sağlamayan uçaklardan yardım istedi. Ensar Camii pususunda yaşananlar, tüm gelişimine ve askeri üstünlüğüne rağmen bu korkak ordunun acizliğinin en iyi kanıtıdır. Ey büyük milletimizin evlatları, size doğruların ve sadıkların ahdini veriyoruz ki silahlarımızı bırakmayacağız, bir karış bile geri çekilmeyeceğiz ve son savaşçıya ve son kurşuna kadar savaşacağız. Hepimiz biriz. İnanıyoruz ki, arkamızda büyük bir halk ve kanımızın intikamını alacak yiğit bir Direniş var.”

Sosyal ağlarda paylaşın