Barış Atay’a Sabotaj !

13 Haziran günü Türkiye İşçi Partisi’nden yapılan açıklamada Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay Mengüllüoğlu’na yönelik yapılan saldırı “sabotaj” olarak nitelendirildi. Barış Atay, parti aracına yapılan sabotajı sosyal medya hesabından şu ifadelerle „Antakya’da ve bölgede Partimizin faaliyetlerinde kullandığımız araç. Yolda giderken, 2 bijon yerinden çıktı. Servis, 5 bijonun da gevşetilmiş olduğunu belirtti. Bu müdahalenin, tahmin ettiğimiz şey olmadığını umuyoruz. O yüzden uyarıyoruz! Sorumlusunu ya siz bulursunuz ya da biz!“ duyurdu.


Hatay’da Türkiye İşçi Partisi’nin (TIP) kullandığı aracın 5 bijonu sokuldu. Valilik ve emniyetin teknik ön incelemesine göre Barış Atay’a yönelik yapılan sabotajda aracının takla atması hedeflendi.

Olayı TİP bölge sorumlusu araçtan normal ses gelmemesi üzerine servise götürmesiyle fark edildi. Serviste sağ ön tekerlekteki 5 bijonun tamamının gevşediği, ikisinin de düştüğü tespit edildi. Servis çalışanı, 80-100 km hiza çıkılmış olsa bijonların tamamının yerinden çıkacağını ve lastiğin yerinden fırlayacağını belirti, bijonların müdahale olmadan gevşemesinin ve düşmesinin imkansız olduğunu söyledi. Servisteki tespitlerin ardından valilik ve emniyetin yaptığı teknik ön incelemesinde araca kasıtlı bir müdahale yapıldığı ve takla atması hedeflendiğini açıkladı. Açıklamada “Konuyla ilgilenen valilik, emniyet görevlileri ve teknik ön incelemesinde araca kasıtlı olarak müdahale edildiği ve aracın takla atması hedeflendiği belirtilmiştir” ifadeler kullanıldı.

TIP’ “Genel Başkan Yardımcımız Barış Atay Mengüllüoğlu’nun ve Hatay İl Örgütümüzün kullandığı araca, lastik bijonları gevşetilerek sabotaj düzenlendiği anlaşılmıştır. Aracı kullanan yoldaşımız bir kaza yaşanmadan durumu fark etmiştir. ve kendisinin sağlık durumu iyidir. Konuyla ilgilenen valilik, emniyet görevlileri ve teknik ön incelemesinde araca kasıtlı olarak müdahale edildiği ve aracın takla atması hedeflendiği belirtilmiştir. Yoldaşlarımızın canına kast eden bu alçakça saldırının failleri bilsinler ki hiçbir gün Türkiye İşçi Partisi’ni yolundan döndürmez. Türkiye İşçi Partisi hiçbir karanlık odağın gözdağına boyun eğmez. Failler bulunana ve gerekli cezayı alana kadar konunun takipçisi olacağız.” Dedi.

Sosyal ağlarda paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.