“Barış Atay Yanlız Değildir!”

Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilen TİP Milletvekili Barış Atay, faşistlerin saldırısına uğradı. Faşistlerin saldırılarına DKÖ’lerin tepkisi gecikmezken,  Atay’a sahip çıkarak, “Barış Atay Yalnız Değildir!” dedi.
Türk İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 30 Ağustos günü sanal medya üzerinden hakaret ettiği, hedef gösterdiği Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, bir güruh faşistin saldırısına uğradı.

Atay, Kadıköy’de 5 kişilik bir grup tarafından “vatan haini” denilerek saldırıya uğradı, Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde tedavi gördü.

Yapılan faşist saldırıya ilişkin TİP tarafından yapılan açıklamada, ” Gün içinde Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilen Genel Başkan Yardımcımız Barış Atay, bu gece “kimliği belirsiz” bir grubun saldırısına uğramıştır.
Barış yoldaşımızın sağlık durumu iyidir.
Dayanışma dilekleri için teşekkür ederiz.” denildi.

Yaşanan saldırıya ilişkin tepkiler gecikmedi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay İl Örgütü, TİP Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay’a yapılan saldırıya ilişkin 31 Ağustos günü bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Türkiye’de bir korku imparatorluğu yaratılmaya çalışıldığı vurgulanarak şu ifadelere yer verildi:

Dün, Saray tarafından atanmış İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hakaretler yağdırarak hedef göstermesi sonucunda Barış Atay, İstanbul Kadıköy’de bir grubun saldırısına uğramıştır. Muhalif olan tüm kesimleri baskı ve zor ile sindirilmeye çalışan sistemden beslenenlerin hedef göstermesiyle; birkaç saat içerisinde her dönemde olduğu gibi bu dönemde de karanlık odaklar, paramiliter güçler ve kendilerine vazife çıkartılanlar harekete geçmiş/ geçirilmişlerdir

Yaşanan bu alçak saldırı ülkemizde yükseltilmeye çalışılan faşizm ortamının bir tezahürüdür. Bu saldırı Barış Atay nezdinde bütün topluma verilmek istenen bir mesajdır. Bir korku imparatorluğu yaratılma çabasıdır. İktidarı eleştirmek devletin yönetenlerce hedef gösterilmek, tehditlere ve saldırıya uğramak anlamına geliyor. Milletvekiline bu yapılıyorsa, sade vatandaşların başına neler geleceğini varın siz düşünün!

Bu ortam, siyasi erkin kullandığı hedef gösteren dilin, ayrımcı ve ötekileştirici politikalarının bir sonucudur. Türkiye,  politik, ekonomik ve sağlık olarak batırılmıştır.  Ülke savaş ve nefret dili ile yönetilmektedir. Türkiye’yi kadın katillerinin, tecavüzcülerin ve çetelerin sokaklarda elini kolunu sallaya sallaya dolaştığı bir ülke haline getirmişlerdir. Ülkeyi yönetememek yeni bir yönetim biçim olmuştur. Yönetemedikçe saldırganlaşmakta tehdit etmekte, cezaevlerine atıp susturmaya çalışmaktadırlar.

Bunu yapanlar ve yaptıranlar bilsinler ki geçmişte bu karanlığa boyun eğmediğimiz gibi bugün de boyun eğmeyeceğiz. Bu ülkenin ilericileri, yurtseverleri, devrimcileri olarak geçmişte de olduğu gibi bu faşist saldırılara her daim karşı koyacak, sisteme ve sistemin beslemelerine hiçbir zaman boyun eğmeyeceğiz.  Zira buna ne tarihsel birikimimiz ne de mayamız izin verir.

Türkiye İşçi Partisi (TİP)  tarafından sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise şöyle denildi; “Genel Başkan Yardımcımız Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’na yönelik saldırıya karşı düzenlediğimiz basın açıklamamıza katılan ve dayanışma dileklerini paylaşan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Bir kez daha söylüyoruz: Süleyman Soylu gitmelidir. Barış halkındır.”

#BarısAtayYanlızDeğildir

Sosyal ağlarda paylaşın

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.