129 AB’ye KARŞI SÜRESİZ AÇLIK GREVİNDE 83. GÜN

Eda Deniz Haydaroğlu’nun Almanya’da faşist 129 ab yasasının kaldırılması ve Almanya hapishanelerindeki dört devrimci tutsağın tahliye edilmesi talebiyle başlattığı süresiz açlık grevi, bugün -8 Haziran- itibarıyla 83. gününe ulaştı.
Eda Deniz Haydaroğlu, süresiz açlık grevine, 18 Mart’ta Dünya Siyasi Tutsaklara Özgürlük Günü’nde başlamıştı.

Eda Deniz Haydaroğlu 22 yaşında. 22 yaşındaki bir Dev-Gençli, bugün, faşist terör yasalarına karşı direnişin bayraktarlığını, dört özgür tutsağı sahiplenmenin öncülüğünü yapıyor.

Eda Deniz Haydaroğlu’yla birlikte iki Dev-Gençli, iki Halkın Sineması emekçisi de süresiz açlık grevine katıldılar.
Ilgın Güler süresiz açlık grevinin 32’nci, Sevil Sevimli ise 27’nci günündeler.

DİRENİŞ HER YERDE
Üç gençin, Almanya’daki faşist 129a/B Yasalarının kaldılmasını ve devrimci tutsakların özgürlüğü için sürdürdükleri açlık grevi direnişi, çeşitli ülkelerde yapılan destek açlık grevleriyle de güçleniyor, yaygınlaşıyor.

Üç direnişçi açlık grevini, ağırlıklı olarak Berlin’de sürdürüyorlar; ancak açlığın 80’li günlerine ulaşmış olmalarına rağmen, şehir şehir, ülke ülke dolaşarak direnişi anlatmaya da devam ediyorlar.

AÇLIK GREVİNİN TALEPLERİ:

1- Devrimci ve Anti-Faşist Tutsaklar Özgül Emre, İhsan Cibelik, Serkan Küpeli ve Hasan Unutan TUTUKSUZ YARGILANSINLAR!

2- Her türlü Dijital delil suç delili olarak kullanılmaktan çıkarılsın! Dijitallerin güvenirliği ve delil niteliği yoktur!

3- Almanya Anayasayı Koruma örgütünün (Verfassungsschutz) devrimciler hakkında hazırladığı raporlar meşru değildir, mahkemelerde delil olarak kullanmaktan çıkarılsın!

4- Almanya Federal Başsavcısı Peter Frank Özgül Emre’lere yapılan operasyondan kısa bir süre sonra Türkiye Adalet Bakanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü ve onur madalyası aldı. Bu görüşmede neler konuşuldu ve Savcı Peter Frank hangi hizmetler sonucu onur madalyası aldı? -AÇIKLANSIN!

5- 5 yıldır oturum hakları için direnen Almanya direnişleri Meclisinin oturumu geri verilsin!
Siyasi nedenlerle verilen oturum hakkının siyasi nedenlerle alınması hukuksuzdur ve meşru değildir!
Bu anlamda İlker Şahin’e verilen ceza kaldırılsın!

6- FAŞİST 129, 129A ve B yasaları Kaldırılsın!

Sosyal ağlarda paylaşın