Ünsal: “Ebru ablanın yaşadığı her şeyi yok etmek istiyorlar”

28 ve 29 Ekim’de İstanbul merkezli 12 kentte yapılan polis operasyonunda içlerinde avukat Seda Şaraldı ile Grup Yorum üyeleri bulunan yaklaşık 100 kişi gözaltına alınmıştı. 

Av. Seda Şaraldı memleketi Denizli, Tavas’ta gözaltına alınmıştı. Şaraldı ölüm orucunda hayatını kaybeden Avukat Ebru Timtik’in stajyeriydi, bir yıl önce de avukatlık lisansını almıştı.

Avukat Aytaç Ünsal Av. Seda Şaraldının tutuklamasıyla ilgili bir açıklamada bulundu. Aytaç “Ebru ablanın yaşadığı her şeyi yok etmek istiyorlar” dedi.

Av. Aytaç Ünsal, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Ölüm orucunun 214. Gününde hakkımda cezanın infazının ertelenmesi kararı verildi ve bu şekilde tahliye edildim. 3 Eylül tarihinden bugüne tedavim yapılıyor.

“Kararın aynısı birlikte ölüm orucunda olduğum avukat Ebru Timtik için de verilebilirdi. Verilmedi. Göz göre göre beklenildi. Ebru Yargıtay’ın kararsızlığıyla öldürüldü. Aslında kararsızlık yoktu. Ebru Timtik infaz edilecekti. Karar kapalı kapılar ardında verilmişti. Yüksek yargı eliyle infaz gerçekleştirildi.

“O yüzden tedavimin yapıldığı Küçük Armutlu mahallesindeki gecekondu evinde Ebru abla şu an yanımda değil. Ayaklarımda sinir ucu iltihaplanması var. Yürümekte oldukça zorlanıyorum. Bu yüzden mezarına da henüz gidemedim.

“Fakat onun stajyeri avukat Seda Şaraldı Halkın Hukuk Bürosu’nda çalışıyor. Ve sık sık beni ziyarete geliyordu. Ebru ablayı göremiyordum ama onun izini bıraktığı gencecik umutlu avukatlarla konuşabiliyordum. Böylece Ebru her yerde yaşamış oluyordu.

“Şimdi bu hak da elimden alınmak isteniyor. Ebru ablanın yaşadığı her şeyi yok etmek istiyorlar. Avukat Seda Şaraldı memleketi Denizli Tavas’ta bulunduğu sırada gözaltına alındı. Ebru ablayı öldürenler, Seda’yı gece saat 02.00’de gözaltına aldılar.

“Tedavim sırasında hastane işlemleri, doktor kontrolleri ve hemen her konuda bana yardımcı olan avukat arkadaşımı gözaltına alarak benim tedavimi de engellemiş oluyorlar.”

Sosyal ağlarda paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.