Türk-İş Başkanı: Beni eleştirenler terörist

Hükümetle yaptığı zam görüşmelerinde mikrofonu açık kaldığı için “uzasa karıştıracağız, böyle kapattım” dediği duyulan, işçilerin sefalet ücreti almasına olur veren Türk-İş Başkanı, gerçek yüzünün ortaya çıkmasıyla daha da saldırganlaşarak, kendisini eleştirenlerin işçi olmadığını, terörü desteklediğini söyledi.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay şunları söyledi:

“Türkiye ciddi bir ekonomik kriz içinde. Sözleşme böyle bir krizin içinde imzalanmış bir sözleşmedir. Bütün sektörlerde işçi çıkarmaların yaşandığı bir ortamda imzalanmıştır. İşçinin ekmek teknesini korumayı da düşündüğü koşullar söz konusudur. İşçiler bir yandan maaşlarına zam isterken diğer yandan ekmek teknelerini de korumayı esas almışlardır. Toplu sözleşme görüşmeleri en az hasarla atlatılmıştır. İşçinin isteği doğrultusunda hareket edilmiştir. Sözleşme sonrasında beni hedef alanlar oldu. Hemen şunu belirteyim. Bana saldıranların yüzde 90’ı işçi değil. Onların asıl amaçları başka. Ben başından beri Türkiye’yi savunduğum için, Mehmetçiğin arkasında durduğum için beni hedef aldılar. Terörü destekleyen gruplar. Bunların saldırısı beni etkilemez.”

Türk-İş Başkanı gerçekten bir sınıfın temsilcisi gibi konuşuyor ancak adına konuştuğu sınıfın işçi sınıfı olmadığı kesin.

Yukardaki açıklamaya bakarsak, bir sendika başkanı eğer zam yapılırsa yani isciler insanca yaşayabilecekleri bir ücret alırsa işyerleri batar! diyor. O yüzden ‘ekmek teknelerini’ korumuş Türk-İş Başkanı.. Tüsiad başkanı açıklama yapsa ancak bu kadar olur.

Gayet haklı eleştirilerin ardından sendika ağası Ergün Atalay eleştirileri savuşturmak için ise faşizmin temsilcilerinin yıllardır yaptığı şeye başvuruyor; terör demogojisi..dikkat edin nerde düzenin bir pisliği ortaya çıkmışsa ve bir türlü üstü örtülememişse son çare olarak terör demogojisi devreye girer..’ama onlar terörist’ der biri. Türk-İş Başkanı da böyle yapıyor..Gerçek yüzünün ortaya çıkmasının verdiği arsızlıkla “beni eleştirenler işçi değil terörist…” diye bağırıyor..

Sosyal ağlarda paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.