Toprağı İçin Direnen Üç Kardeşin Toprağına Zorla El Konuldu

Kırklareli Kıyıköy’de tarlalarını ortadan ikiye böldürmemek için “Türk Akımı Projesi”ne karşı mücadele eden üç kız kardeşin tarlasına dün gece iş makineleriyle girildi. İş makineleri ile girmek için geceyi seçmelerinden de çok açık görüleceği gibi AKP iktidarı halkın malını gasp ediyor.

Tarlaya giden Pembe Kurt, 100’e yakın kolluk kuvvetiyle karşılaştı. İşkence ile ve kelepçe takılarak Kıyıköy Karakolu’na götürülen Kurt gözaltına alındı. Gözaltında tutulan Kurt’un kardeşi Hatice Kurt, “Ablama kelepçe takarak karakola getirdiler. Onunda çok ağrına gitti, sinir krizi geçirdi. Avukatımız yok. Ablamın karolda serbest bırakılmasını bekliyoruz” dedi. Kurt’un, ifadesi alındıktan sonra akşam saatlerinde serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kendilerinden habersiz acil kamulaştırılan tarlaya iş makinelerinin girmemesi benzinle kendilerini yakma girişiminde bulunarak ve aylarca tarlada nöbet tutarak direnen kardeşlerin tarlasına önceki gün jandarmalar eşliğinde iş makineleri girdi. Aylardır topraklarını vermemek için direniyorlardı.

3 kız kardeş şuan babalarından kendilerine kalan ve Türk Akım Projesi kapsamında orta yerinden boru geçirilmeye çalışılan tarla için mücadele veriyor.

Kolluk kuvvetleri tarafından hırpalanarak gözaltında alınan Pembe Kurt kelepçe takılmasıyla sinir krizi geçirdi. Kurt, “Beni götüremezsiniz, benim işim var. Ekmeğimi çıkartmak zorundayım. Suçum varsa tut ama suçum yok. Ben bugün çalışmazsam akşama ekmeğimiz yok. Biz çalışmak zorundayız sizin gibi bize hazır yemek yok” dedi. Karakolda tutulan Kurt, şöyle konuştu:

Tarlamızı elimizden aldılar. Ellerinde teknolojiyi bulunduran para babaları neden bizden bu kadar korkuyorlar. 15, 20 asker üstüme çullandı. Ameliyatlı koluma kelepçe taktılar. Bir tek beni gözaltına aldılar. Benim onurumla oynadılar kelepçe taktılar. Ben yolsuzluk yapmadım, hırsızlık yapmadım. Bana neden kelepçe vurdular bunlar da bu kadar mı vicdan var. Vicdanınız bu kadar mı? Biz masumuz biz garibanız kimi kime şikayet edeceğiz. Onurumuzu kırdılar” dedi.

Sosyal ağlarda paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.