Tansu Çiller’den Oğlundan Şiddet Gören Gelinine Tehdit

Susurluk ile ortaya çıkan devlet-mafya-kontrgerilla içiçeliğinin en çok belirgin olduğu dönemde başbakanlık yapan Tansu Çiller bir çok katliamın da baş sorumlusu. Onun iktidarı özellikle işkence, adam kaçırma, kayıplar ile hatırlanıyor. Ve halka karşı yürütülen savaşı uyuşturucu ile finanse etmesi ile… Tansu Çiller’in özel hayatı da sahip oldukları ahlakı gösteriyor.

Oğlu Eşine İşkence Ediyor

Tansu Çiller’in oğlu Mert Çiller’in evli olduğu Zeynep Çiller, kaburgaları kırılıncaya kadar dayak yediğini belirterek boşanma davası açtı.

 Mert Çiller’in iki çocuğunun annesi Zeynep Çiller, şiddete maruz bırakıldığını açıkladı. Kaburgaları kırılıncaya kadar dayak yediğini, kafasının duvardan duvara vurulduğunu söyleyen Zeynep Çiller, Mert Çiller’e boşanma davası açarak çocuklarının velayetini istedi. Aile Mahkemesi Mert Çiller hakkında evden uzaklaştırma ve Zeynep Çiller’e yaklaşmama cezası verdi.

“HER FIRSATTA ŞİDDET UYGULUYOR”

Zeynep Çilleri, Mert Çiller’in kendisini saçından sürükleyerek kafasını duvardan duvara vurduğunu söyledi. Evdeki eşyaları kırmaya başladı. Zeynep Çiller çocuklarını alarak komşularına sığındı. Komşuların 155 Polis İmdat hattını araması üzerine Zeynep Çiller şikayetçi oldu. Eve gelen polisler tutanak tutarak Zeynep Çiller’i muayene için hastaneye götüreceklerini belirtti.

 Tansu Çiller: ‘Çocuklarını bir daha göremezsin’ 

Sözcünün haberine göre bu sırada Tansu Çiller avukatı ile birlikte aile konutuna gelerek iddiaya göre polislerin işlem yapmasını engellemeye çalıştı. Tansu Çiller, Zeynep Çiller’in şikayetçi olması durumunda ‘Çocuklarını bir daha göremezsin‘ şeklinde tehdit ettiği boşanma dilekçesinde yer aldı. Çocuklarını üst kat komşusuna emanet eden Zeynep Çiller, polislerle birlikte İstinye Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı.

DARP RAPORUNUN DETAYLARI

5 Mayıs 2020 tarihli darp raporu boşanma dilekçesinde şöyle yer aldı;

*Sağ parieltalde 2×3 santim boyutunda hematom,
*Boyun ön yüzde solda 1 cm yüzeysel çizik,
*sol üst kol dış yan yüzde yaklaşık 10×10 cm hematom ve ekimoz alanı var.
*Sağ üst koldış yan yüzde 2 adet yaklaşık 10×5 cm boyutlarında hematom ve ekimoz alanı var.
*Sol köğrücük kemiği altında yaklaşık 1×3 cm boyutunda ekimoz alanı var.
*Sol omuzda 2×1 cm boyunda ekimoz alanı var.
*Sağ memede al lateral bölgede 2×1 cm boyutunda ekimoz ve yüzeysel sıyrık var.
*Sol meme lateral alt bölge 2 cm yüzeyel çizik var. Sağ üst bacak dış yüzde yaklaşık 5×2 cm boyutunda 2 adet ekimoz alanı var.
*Sol üst bacak dış yüzde 5×3 cm ve 2×2 cm boyutunda ekimoz alanı var.
*Sağ tibia ön yüzde yaklaşık 2×3 cm boyutunda tespit edildi

Ailece işkenceciler! Tansu Çiller’in oğlunun yaptığı işkenceler, kürt halkına, devrimcilere, ilericilere yaptırdığı işkencelerin yanında hiç kalır. İşkencelerinin hesabını bu düzenin işkenceyi aklayan yargısının sormayacağı çok açık. Unutulmaması gereken gerçek ise işkence ve insanlık suçlarının zaman aşımı yoktur.

Sosyal ağlarda paylaşın

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.