200. Günde Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında yüzler haykırdı: Adaletsizsiniz! Ebru ve Aytaç’ı öldürtmeyeceğiz!

Av. Ebru Timtik, ‘adil yargılanma’ talebiyle başladığı ölüm orucunun 200. gününde. Bu yüzden de Dünya’ nın her tarafında destek açlık grevleri yapıldı.

*Devrim şehitlerinin aileleri ve tutsak aileleri, Ebru’nun açlığına yaptıkları 1 günlük destek açılık grevleri, çektikleri fotoğraf ve videolarda dile getirdikleri adalet talebi ile katıldılar.

Şehit ailesi Kezban Bektaş Anamız ve ailesi, Ölüm Orucu Gazisi Mehmet Güvel, Şehit ailesi Nurcihan Ortakçı, Şahanların direnişçi babası Kemal Gün, TAYAD’lı Türkan Katırcı ve daha birçok tutsak yakını…

*Ebru’nun ailesi de açlığına ortak oldu.

Ebru Timtik’in teyzesi Yıldız Deniz bir günlük destek açlık greviyle

Ebru ve Aytaç’ın açlığına ortak oldu. Bir diğer kuzeni 3 günlük ag de olduğunu açıkladı.

Dayısı bugün Ankara’da gerçekleştirilen Yargıtay’a dilekçe göturme eykeminde gözaltına alındı.

Ebru’nun kuzeni Seda Kanat: ‘Ebru Timtik Ölüm Orucunda! Bugün 200. Günü! 200 gündür aç! Bende onun açlığına ortak olmak için bir günlük açlık grevindeyim.’ açıklamasını yaptı.

Ayrıca Halkın Hukuk Bürosu emekçisi Gülser Sarıgül Av. Ebru Timtik’in ölüm orucunun 200. gününde 1 günlük destek açlık grevi yaptı.

*Devrimci Tutsak Musa Aşoğlu’ndan 1 Günlük Destek Açlık Grevi

Almanya- Hamburg’daki Billwerder hapishanesinde bulunan devrimci tutsak Musa Aşoğlu Ebru Timtik’in Ölüm Orucu’nun 200. günü için 1 günlük dayanışma açlık grevine katılacağını söyledi.

*İstanbul’un direnişçi mahallesi K.Armutlu halkı da Ebru Timtik’in Ölüm Orucunun 200. Gününde bir günlük destek açlık grevi yaptılar.

*Direnişler Meclisi bileşenleri Yüksel Caddesinden, Düzce’den, Bakırköy’den ses oldular 200 günlük açlığa… 1 günlük ag lerle, açıklamalarında anlatarak eyleme katıldılar. Alev Şahin, Merve Demirel, Acun Karadağ, Nursel Tanrıverdi, Mehmet Dersulu, Nazan Bozkurt…

*Aydın ve Sanatçılar Ebru’nun 200. Açlık gününde, taleplerin kabul edilmesi ve Ebru’nun yaşaması için çağrı yaptı.

Efkan Şeşen 3 günlük açlık grevi ile Ebru’nun açlığına ortak oluyor.

Grup İsyan Ateşi de bir çağrı yaptı: ‘Devrimci tutsaklar Didem Akman, Özgür Karakaya, Halkın Hukuk Bürosu avukatları Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın sesine ses katmak için yarın 1 günlük açlık grevi yapacağız. Tüm dostları direnişle omuz omuza durmaya çağırıyoruz.’ dediler.

Grup Yorum bir video yayınladı ve 6 üyesiyle 1 günlük destek açlık grevinde olduğunu duyurdu.

Sanatçı Cevahir Canpolat, facebook üzerinden Ebru, Aytaç, Didem ve Özgür’ün talepleri kabul edilsin içerikli bir çağrı paylaştı.

*Hukukçular meslektaşlarına sahip çıkıyor

ÇHD ve ÖHD’nin de aralarında olduğu Savunmaya Özgürlük Koordinasyonu, adil yargılanma talebi ile ölüm orucundaki 200. gününü geride bırakan Ebru Timtik’i Silivri’de ziyaret etti.

Van’da bulunan avukatlar ölüm orucundaki avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’le dayanışma mektubu gönderildi.

*Avrupa

Belçika; video ile duyuru yapan Belçika Gençlikten 5, toplam 50 kişi, Ebru’nun açlığına 1 günlük destek açlık grevi ile katıldılar.

Avusturya Adalet ve Özgürlük İnisiyatifinin, 200. Gün için yaptığı 1 günlük sembolik açlık grevine Süryani Halk Meclisi ve Emperyalist Savaşa Karşı Birlik-Suriye’den Elinize Çekin de destek verdi.

  • Ek olarak twitter, facebook başta olmak üzere sosyal medyadan birçok bireysel ve kurumsal çağrı ile, hastag paylaşımları ile 200 günlük açlık teşhir edildi. Adalet ve adil yargılanma talebi sahiplenildi.

Almanya,Hollanda ve Yunanistan’ da ”Ölüm orucu direnişçisi Ebru Timtik’ in 200. gününde bizde bir günlük destek açlık grevindeyiz!” diyerek açlık grevinde olduklarını belirttiler.

Sosyal ağlarda paylaşın

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.