Irkçı Faşist Nazi Örgütüne yapılan baskınlarda orduya yetecek silah ve patlayıcı çıktı

26 Haziran, sabah saatlerinde, Avusturya’da toplam 13 evde yapılan aramalarda, yüzlerce ateşli silah, patlayıcı ele geçirildi. Sağcı Rakçılar diye adlandırılan yapılanmanın 2021’den beri soruşturulduğunu iddia eden Avusturya makamlarının bu zamana kadar neyi beklediği soruluyor.
Kamu Güvenliği Genel Müdürü Franz Ruf’un Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, silahların uluslararası motosiklet kulübü “Bandidos “un bir şubesinde ele geçirildini dile getirdi.

Devrimcileri senelerce takip eden, telefon dinlemesi, ortam dinlemesi, soruşturmalar, gözaltılarla kelimenin tam anlamıyla nefes almasına engel olan emperyalizm Nazi örgütlerinin gelişip büyümesine, ordu kadar güçlenmesine seyirci kalıyor, himaye ediyor.

Aşağıda ortaya çıkan listeye bakın:

Hafif makineli tüfekler
10,000 mermi
35 uzun namlulu silah,
25 hafif makineli tüfek,
100 tabanca,
1000’den fazla silah parçası,
400 sinyal silahı
10.000’den fazla mühimmat
Bomba atarlar
Sis ve duman atıcılar ele geçirildi.

Bu silah listesi yaklaşık olarak ifade ediliyor kayıtlarda.
Bu kadar silah ne için toplanıyor?
Irkçı faşist örgütlenmeler bu silahları nereden buluyor?
Irkçı faşist Nazi çeteler bu silahları nerede kullanacak?

Sorular çoğaltılabilir. Ancak bu soruların tamamının cevabı Emperyalizmdir. Kollayan, koruyan, himaye eden, silahlandıran… tümü emperyalizm tarafından yapılmaktadır. Buna kimsenin şüphesi olmamalıdır. Avusturya devleti Nazi çeteye operasyon yaparak sanki bu çetelerle mücadele ediyormuş gibi görünmek istiyor. Ancak tüm dünya biliyor ki, başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde faşist nazi örgütlenmeler var ve devletler tarafından korunuyorlar.

BU DAHA AÇIĞA ÇIKANI. DAHA NE KADAR FAŞİST NAZİ ÇETESİ VAR?

Yapılan operasyonu öven Kamu Güvenliği Genel Müdürü Franz Ruf, Devlet Koruma ve İstihbarat Müdürlüğü (DSN), Yukarı Avusturya Bölgesel Kriminal Polis Bürosu ve Federal Kriminal Polis Bürosu’nun böylece “organize rocker suçluluğuna karşı kalıcı bir darbe” vurmayı başardığını söyledi. Ev aramaları sırasında ele geçirilen veri taşıyıcılarının değerlendirilmesi halen devam etmekte olup, soruşturmalar henüz sonuçlanmamıştır, dedi.
Avusturya devletine, Almanya devletine ve tüm Avrupa devletlerine şu soruyu sormak gerekiyor:
Daha kaç tane Nazi çetesi var. Bu kadar silah bir operasyonla ele geçirildiyse buz dağının görülmeyen kısmında ne kadar silahlanmış Nazi çeteleri var? Faşist Nazi çeteler bu tek tip askeri mühimmatları nereden buluyor? Nereden tedarik ediyorlar milyonlarca euro değerindeki bu silahları?

Yapılan aramalar ve baskınlar sırasında ele geçen sadece silah değil.
Tabii ki faşist ruh hastası, psikopatların uyuşturucu ihtiyacı da gözden kaçırılmamış.

13 ev baskının ardından sadece 6 kişi tutuklandı. Daha öncesinde soruşturma aşamasında da tutuklananlar ile tutuklu sayısı 10’a yükseldi. Yüzlerce kişilik orduya yetecek silahın açığa çıktığı operasyon(!) ve tutuklanan sayısı sadece 10. Ve güya bu soruşturma “titizlikle” 2021’den beri devam ediyor.

Bu tablo Avrupa’da yaşayan ilerici, devrimci-demokrat herkesime ve yabancılara örgütlenmenin ne kadar zorunlu olduğunu gösteriyor. Avrupa emperyalistleri zulalarında hazır tuttuğu nazi örgütlerini büyütüyor. Artık ordu kuracak güçteler. Faşist çetelere karşı mücadele etmenin ne kadar yaşamsal öneme sahip olduğunu görmek için ele geçen silah listesine tekrar bakmakta fayda var. Ve bu silahların nerede kullanılabileceğini düşünmekte…

Sosyal ağlarda paylaşın