“Helin ve Bahar hoşgeldiniz, Grup Yorum’a Özgürlük”

Dogan Presse Agence 25/11/2019

Almanya Grup Yorum Gönüllüleri çektikleri video ile iki yıl tutukluktan sonra tahliye olan ve 162 gündür süresiz açlık greviyle baskılara son verilmesini isteyen Grup Yorum üyesi Bahar Kurt ve Helin Bölek’e “hoşgeldin” dedi.

Almanya Grup Yorum Gönüllüleri 20 Kasım günü görülen duruşma sonrası tahliye olan Grup Yorum üyesi Bahar Kurt ve Helin Bölek’e hoş geldin demek amacıyla bir video çekti. Çağlayan 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 20 Kasım günü görülen duruşmada Bahar Kurt, Helin Bölek, Fikret Akar, Yeliz Kılıç ve Dilan Uludağ tahliye edildi. Aynı gün ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tahliye kararına itiraz edildi. İtirazın yapıldığı 35’inci Ağır Ceza Mahkemesi ise“Mahkememizce verilen tahliyeye ilişkin ara kararda usul ve yasaya aykırı bir yön bulunmaması dolayısıyla işbu karara yönelik itirazın yerinde görülmemesi” denilerek kabul edilmedi. İtiraz dilekçesi dosyanın incelenerek kesin olarak karara bağlanması için itirazı incelemeye yetkili mercii olan İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildiği bildirildi.

Grup Yorum üzerindeki baskıların son bulması ve taleplerinin kabul edilmesi için Almanya Grup Yorum Gönüllülerinin çektiği videoyu izleyebilirsiniz: ↑

Sosyal ağlarda paylaşın

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.