“Güç Arsızda Olunca Haklıyı Suçlu Edermiş” Soysuz Süleyman’dan Ajansımıza Dava (2)

Emrindeki polisten, devletin imkanlarından aldığı güçle sağa sola saldırmaya devam ediyor İçişleri Bakanı. Uyuşturucu, fuhuş, rüşvet, mala çökme, çetelerle iş yürütme, ihaleye fesat karıştırma, adam kaçırma vb bir çok ahlaksız işin başında veya ilişiğinde ayan beyan ortaya çıkan Soysuz Süleyman kontrolünü yitirmiş durumda. Utanma duygusunu yitirmiş kendisi ile ilgili suçlamaları duymazdan geldiği yetmezmiş gibi suçlarını ortaya çıkartanlar, ahlaksızlıklarının haberini yapanlar hakkında “Yavuz hırsız” misali soruşturmalar başlatıyor, davalar açıyor.

Ajans çalışanımıza açtığı dava ile ilgili yazdığımız yazıda Soysuz Süleyman’ın bize yönelttiği “suçlamaları” duyurmuştuk. Bunları cevaplamaya devam ediyoruz.

Hakkımızda hazırlanan iddianamede geçen haber belli ki Soysuz Süleyman’ın çok zoruna gitmiş. Fakat bu kendine iftira edildiği için değil, yalanlarını haberleştirdiğimiz için.

Bahsi geçen haberin başlığı şöyle : “Soysuz Süleyman : İşkence varsa boş kağıda imza atarım”
İşçi, emekçi yoksul halkımız için ülkede yaşamın kendisi işkenceye dönmüşken pişkince işkence olmadığını iddia etmesi üzerine editörümüzün kaleme aldığı bir yazıydı bu.

Arsızca ve utanmazca ülkede işkence olmadığını iddia ediyordu Soysuz. İşkenceciler korkaktır. Yaptıklarını savunamazlar. Bir tek Ayten Öztürk’e yapılan işkence bile Soysuz Süleyman’ın suratına çarpıldığında, nasıl basit ve adi bir yalancı olduğu görülür. Ama buna rağmen konusu geçen yazıda o günlerde gündeme gelen işkencelerden örnekler vermiştik. Yazının linkinden okuyabilirsiniz*

Ama o bir utanmaz ! O bir arsız ! O bir pişkin ! Her türlü yalanı söyleyebilecek tiyniyete sahip. İşkence yok diyor. Var diyene dava açıyor. İşkence var diyene işkence yaparak, tüm halka işkencenin olmadığına inandıracak. Ama halk zaten işkencenin varlığını hergün görüyor.

İşkenceyi yaptıran Soysuz Süleyman açıktan işkenceyi , işkencecileri katilleri, tecavüzcüleri savunanmaktan geri durmamıştır. Bu yüzden halkımızın lanetlediği bir ahlaksızdır. Yazımızın linkini veriyoruz. Sitede yayınlanan fotoğraflarda ve verilen birkaç örnekte ülkemizdeki işkenceyi ve Soysuz Süleyman’ın yalanını gözler önüne sermiştik. Ve bunu yapmaya devam edeceğiz.

Yazıya ülkeden ulaşılması mümkün olmadığından tam metni resimleri ile birlikte  veriyoruz :

Mafya artığı Sedat Peker’in anlattıklarıyla ortaya saçılan gerçeklerden sonra Sedat Peker beslemesi Soysuz Süleyman mı denmeli yoksa tersi mi pek önemli değil artık,  Ama, mafya artığının açıklamalarının kendisini her anlamda layık olduğu yere yani lağıma götüreceği kesin.  Hakkında yapılan iddialardan aklanıp kurtulmak için bir canlı yayın ayarlandı. Haber Türk kanalında ayarlanan yayında güya muhalif 4 gazetecinin sorularını cevaplayacaktı ancak tüm ülkenin gözleri önünde bir skeç oynanıyordu. Tek görülen Soylu’nun kendini sıyırmaya çalışması ve deliğe süpürülmemek için Tayyip Erdoğan’a gönderilen mesajlardı.

Yalan, programın özet tanımıydı. Soysuz Süleyman programı yalanlarını anlatmak için düzenlemişti.
Soylu’nun halk düşmanlığı, halka karşı işlediği suçlar öyle kolay kolay yalanla kapatılacak, gizlenecek türden değil.

O yüzden her yalanı hemen açığa çıkıyor.

En kuyruksuz yalanı ise  “İşkence varsa boş kağıda imza atarım” yalanıydı.

84 milyonun gözlerine baka baka yalan söylemenin adı artık : Soysuzca Yalan Söylemek!

Sokak ortasında işkencenin yapıldığı  ve bunun kameralara yansıdığı yüzlerce olay yaşandı çok yakın geçmişte. AKP’nin yeni oluşturduğu Bekçi yapılanması her gün sokaklarda terör estiriyor.

Bundan da vazgeçtik UTANMAZ SÜLEYMAN. Aşağıdakilere cevap ver bakalım:
Sadece Halkın Hukuk Bürosu’nun twitter sayfasından verdiği örnekler salladığın yalanın ne kadar kuyruklu olduğu, ne kadar utanmadan söylendiğini gösteriyor:

26 Nisan tarihinde Adlı Tıp Kurumu önünde gözaltına alınan Hasan Basri Yıldız’a yapılan işkence.
Adil yargılanma hakkı için 215 gün ölüm orucu yapan Avukat Aytaç Ünsal’a henüz tedavisi sürerken Edirne Emniyet Müdürlüğünde 2020 yılının Aralık ayında yapılan işkencenin fotoğrafı.
Şu an tutsak olan Avukat Barkın Timtik’e 2017 yılında yapılan işkencenin fotoğrafı.
Grup Yorum üyesi müvekkilimiz Bergün Varan’a 2017 yılında yapılan işkencenin fotoğrafı
Ayten Öztürk’e yapılanlar: 898 yara!
Hapishanelerde kol bükmeler kol kırmalar!
Nazan Bozkurt’a işkence yapan polisin “devrem silersin” ricasını duymayan kalmadı ülkemizde.
Daha o kadar çok örnek yazılabilir ki. Ancak yukardakiler bile Soysuz Süleyman’ın atacağı imzalarla boş kağıdı doldurur, imza atacak yer bırakmaz.
Ayrıca sende öyle boş kağıda imza atacak onurun zerresinin olmadığını artık tüm dünya biliyor. Utanmazlığın o hale gelmiş ki yalan söylerken sıkılmıyorsun.
İşkence faşizmin vazgeçemeyeceği yönetme araçlarından birisidir. Hiç işkence yok denilen dönemlerde dahi işkence bitmemiş, sistematik şekilde halka ve devrimcilere yapılmaya devam etmiştir.
İşkence insanlık suçudur. Ve bu suçu AKP iktidarı, ve halen Soysuz Süleyman işlemeye devam ediyor.
İşkence suçunun zaman aşımı da yoktur…
Aşağıda son bir sene içerisinde basına yansıyan fotoğrafları yayınlıyoruz. Soysuzun yalanını açığa çıkartmaya ihtiyaç yok çünkü yalanın “Soysuzca Yalan Söylendiğinde” yalan olduğu ortaya çıkar. Bizimki sadece hafıza tazelemek adına:

Sosyal ağlarda paylaşın