Filistin direnişi ve İşgalci İsrail’in katliamından haberler:

Filistin’de, siyonist işgalci İsrail’in katliamı sürerken Filistin halkının da dar olanaklarıyla direnişleri sürüyor. Geçtiğimiz hafta boyunca İsrail’in katliamları durmadığı gibi Filistin halkının direnişi de sürdü.
Direniş ve katliamdan haberleri sunuyoruz:

Filistin direnişi; İsrail işgalinin katliamlarına tepki olarak füze bombardımanıyla “Sderot” yerleşimini hedef aldı.

Filistin direnişi; İsrail işgalinin Gazze Şeridi’ndeki katliamlarına tepki olarak “Müftahim” yerleşim yerini füze bombardımanıyla hedef aldı.

Filistin medyasından alınan bilgiye göre, İsrail işgal uçaklarının Gazze’deki El Zaytun mahallesini bombalaması sonucu çok sayıda şehit ve yaralı var.

Filistin direnişi; Al-Shati kampının eteklerinde iki İsrail işgal tankını iki “El Yassin 105” top mermisiyle imha etti.

Yine Filistin medyasının verdiği habere göre İsrail işgal uçaklarının Gazze’deki evini bombalaması sonucu Filistinli bir gazeteci ve çok sayıda aile üyesi şehit oldu.

Gazze Medya Bürosunun verdiği habere göre, İsrail işgal uçakları 5 Kasım gecesi Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine 250’den fazla baskın düzenleyerek onlarca yaralının hayatına mal olan çok sayıda katliam gerçekleştirdi.

Filistin direnişi; El Şati kampının eteklerinde 3 tankı, bir asker taşıyıcıyı ve bir Siyonist buldozeri “El Yassin 105” füzeleriyle imha etti.

Filistin medyasından alınan haberler şöyle:
İsrail işgal savaş gemileri Gazze’nin merkezindeki Nuseyrat kampının batı girişini bombaladı ve topçuları da Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah’ın doğu bölgelerini bombaladı.

İsrail işgal uçaklarının Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi çevresini yeniden bombaladı.
İsrail işgal uçaklarının Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’ta bir evi bombalaması sonucu 4 şehit, 11 yaralı.

Filistin direnişi; Cenin şehrinin Hayfa Caddesi’ne giren İsrail işgal ordusu gücünü ve bazı araçlarını ağır kurşunlarla hedef aldı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre İşgal, Rantisi Çocuk Hastanesini Bombalamakla Tehdit Ediyor

Filistin direnişi; Cenin şehrinin Hayfa Caddesi’ne giren İsrail işgal ordusu gücünü ve onun bazı araçlarını ağır kurşunlarla hedef aldı.

Filistin direnişi; Gazze şehrinin güneyindeki Tel El Hava eksenine girmeye çalışan işgal güçleriyle şiddetli çatışmalara giriyor.

Filistin medyasından alınan bilgilere göre; İsrail işgal uçaklarının Gazze Şeridi’ndeki Kemal Edvan Hastanesi ve Kudüs Hastanesi civarına düzenlediği saldırılarda şehitler ve yaralılar var.
İsrail işgal uçaklarının Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah’a düzenlediği baskınlarda 15 Filistinli şehit düştü, onlarca Filistinli yaralandı.

İsrail işgal uçaklarının Gazze Şeridi’nin güneyinde Refah şehrinin merkezindeki Şabura kampındaki bir evi bombalaması sonucu 6 şehit.

Sosyal ağlarda paylaşın