Faşist Çeteler: “Bir Gece Geliriz, Namlularımız Cayır Cayır Çalışır!”

Arkada arapça yazılı bir bayrak on tarafta üç kişi kar maskeleri, askeri kamuflajları ve silahlarıyla tehditler yağdıran bu video Twitter’da @KubilayBabacan isimli bir kullanıcının hesabından paylaşıldı. Faşist çete Ibrahim Gökcek´in cenazesiyle ilgili paylaştığı videoda tehditler savurdu.

Hukuksuz ve keyfi tutuklamalar ile konser yasaklarına karşı 323 gün boyunca ölüm orucu direnişini sürdüren, siyasi zafer kazanılıp yapılan açıklama ile ölüm orucunu sonlandıran, hastaneye kaldırılmasından sonra 7 Mayıs sabahı şehit düşen İbrahim Gökçek’in cenazesi polis tarafından kaçırılmıştı. Cenazenin defnedilmek üzere Kayseri’ye götürülmesi sırasında Kayseri Ülkü Ocakları’na mensup faşistler, yol kesip, tehditler yağdırmış, saldırılarını mezarlıkta da sürdürmüşlerdi. Çıkan olaylar sonucunda Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Turan da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından görevden alınmıştı ve Kayseri Ülkü Ocakları ‘ikinci bir emre kadar’ kapatılmıştı.

Videoda grup adına konuşan ve kendilerinin Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan’ın “gizli orduları” olduğunu belirten şahıs, okuduğu bildiride “Ülkü Ocaklarının ve onun her hangi bir bireyinin kılına zarar gelirse sizde hayali olan namlular bizde cayır cayır çalışır”, “Bir gece gelir; Gazi Mahallesi’nde, Irak’ta, Rakka’da, her neredeyseniz hesap sorarız.” diyerek başta Gazi Mahallesi olmak üzere halkı tehdit etti.

Şahıs elindeki telefondan yazılı bir metni okudu ve şu ifadeleri kullanarak tehditler savurdu:

“İbrahim Gökçek denen kafirin leşini vatan toprağı olan şehitler diyarı Kayseri’ye gömülmesine şiddetle karşı çıkan Kayseri Ülkü Ocakları ve onun il başkanını sosyal medya aracılığıyla tehdit eden kansız grup bilsin ki ülkemizin 57’nci alayı olan Ülkü Ocakları’nın ve onun herhangi bir bireyinin kılına zarar gelirse sizde hayali olan namlular bizde cayır cayır çalışır. Devletimizin askerine, polisine olan inancımız tamdır. Nefs-i müdafaa olursa Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı’nın görünmeyen orduları, kardeşleri var. Bir gece gelir Gazi Mahallesi’nde, Irak’ta, Rakka’da her neredeyseniz orada hesap sorulur. Allah Türk devletini ve milletini var etsin.”

Sosyal ağlarda paylaşın

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.