EV HAPSİNİN 2. YILDÖNÜMÜNDE AYTEN ÖZTÜRK İÇİN BASIN TOPLANTISI: “Ayten İçin Özgürlük İstiyoruz, Kazanacağız!”

Ayten Öztürk’ün Ev Hapsinin ikinci yılında, 10 Haziran’da, İstanbul’da “Ayten için Adalet ve Özgürlük İstiyoruz, Kazanacağız!” başlığı altında bir basın toplantısı düzenlendi. Gazi Şehitler Cemevi’nde yapılan Basın toplantısında TAYAD’dan Fahrettin Keskin ve Grup Yorum üyesi Bahar Kurt, yaptıkları açıklamalarda, Ayten Öztürk’ün haksız, hukuksuz ev hapsine kadar uzayan sürecini anlattılar.
Basın toplantısında Ayten Öztürk’ün avukatı Doğa İncesu, Ayten Öztürk’ün yaşadığı süreç ve ev hapsi ile ilgili bilgi verdi.

Sempozyum Sonuç Bildirgesi ve İmzacıları Açıklandı

Basın toplantısının devamında, ocak ayında gerçekleştirilen ve “İşkence, Kayıp ve Kaçırma Politikasına Karşı Mücadele, Ayten Öztürk’e Özgürlük” başlığıyla düzenlenen sempozyumun sonuç metni ve bu metne imzacı olan milletvekili, aydın ve sanatçıların isimleri açıklandı.
Aralarında milletvekilleri ve sanatçıların, yazarların olduğu imzalar tek tek okundu.
Açıklamada, “66 aydının imzası, işkenceye ve adaletsizliklere sessiz kalınmayacağının ve buna karşı mücadelenin büyütüleceğinin bir göstergesidir” denildi.

İşkence, Kayıp ve Kaçırma Politikasına Karşı Mücadele Koordinasyonu İLAN EDİLDİ

Yine bu sempozyumun sonuç metninde kurulması kararı alınan “İşkence, Kayıp ve Kaçırma Politikasına Karşı Mücadele Koordinasyonu” ilan edildi.
Açıklamada koordinasyonun kuruluşuyla ilgili şöyle denildi:
“Bugün İşkence, kayıp ve kaçırma politikasına karşı yeni bir koordinasyonun kuruluşunu açıklıyoruz. Emperyalizme ve politikalarına karşı gücümüz birliğimizdir. Tüm devrimci-demokrat kurumları ve demokratik kitle örgütlerini de kurulan koordinasyonumuzun bir parçası olmaya çağırıyoruz.”

Ayten’in Özgürlüğünü Kazanana Kadar Mücadele

Son olarak, Ayten Öztürk için Adalet Komitesi’nin kampanya dahilinde yaptığı çalışmalar ve aldığı sonuçlarla ilgili bilgilendirme yapıldı.
Basın toplantısı “Tüm halkımızı işkenceye karşı, adaletsizliğe karşı verdiğimiz mücadelenin bir parçası olmaya davet ediyoruz. çağrısının ardından, “Ayten Öztürk için adaleti sağlayana, onun özgürlüğünü kazanana kadar mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz.” denilerek bitirildi.

Yapılanlar İşkenceyi Kanıksamadığımızın Göstergesidir.

Basın toplantısında Ayten Öztürk İçin Adalet Komitesi’nin kampanya kapsamında yaptığı çalışmalar açıklandı. Ayten Öztürk için adaleti sağlayana, özgürlüğünü kazanana kadar mücadelenin büyütüleceği vurgulandı.
Açıklamada “Bu yapılanlar Ayten Öztürk için Adalet isteğimizin somut pratiğidir. 5 yıldır süren bu işkencelere teslim olmadığımızın, işkenceyi kanıksamadığımızın göstergesidir.” denilerek, Türkiye’nin ve Avrupa’nın her yanında Ayten Öztürk için yapılan küçük büyük her eylemin taşıdığı önem vurgulandı.

Sosyal ağlarda paylaşın