Emperyalizmle Barışılmaz : İsrail’in Gazze ve Refah’a düzenlediği saldırılarda çok sayıda kişi öldü

Aylardan beridir siyonist İsrail 7 Ekim eyleminin hazımsızlığıyla Filistin’e, özellikle Gazze’ye saldırıyor. Kelimenin tam anlamıyla taş üstünde taş bırakmamayı hedefleyerek yaptığı saldırıyı soykırıma seviyesinde sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Hamas’ın anlaşmaya razı olduğunu açıklamasının üzerinden iki gün geçmeden katil İsrail saldırıyı Refah’a da yöneltti.  Yaşananlar emperyalizmin ortadoğu’daki ileri karakolu İsrail ile anlaşma yapmanın sadece ve sadece direnmemek anlamına geldiğini gösteriyor. Yani İsrail vuracak, kan dökecek, katliam yapacak, halkın malına mülküne el koyacak, ahlaksızlık yapacak ama Filistin halkı direnmeyecek, mücadele etmeyecek, katil İsrail’den hesap sormayacak. İsrail’in istediği bu !

Filistin resmi ajansı WAFA’nın aktardığı habere göre, katil İsrail’in savaş uçakları Gazze’nin doğusunda yer alan Ed-Derec Mahallesi’ndeki El-Eybeki Camii çevresinde bir grup Filistinliyi hedef aldı.

Saldırı sonucu 7 Filistinli öldü, çok sayıda kişi de yaralandı. Ölü ve yaralılar Gazze kentindeki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ayrıca İsrail’in Gazze Şeridi’nin güneyinde yer alan ve yaklaşık 1,5 milyon kişinin saldırılardan kaçarak sığındığı Refah’ın doğusundaki bölgelere topçu ateşi açması sonucu ise Filistinli bir genç öldü.

Topçu ateşiyle düzenlenen saldırıda Refah kentinin merkezindeki belediye binası da hedef alınırken, savaş uçakları kentteki Doğu Mezarlığı, Refah Sınır Kapısı civarı ve doğusundaki Es-Selam Mahallesi çevresinde çok sayıda alanı hedef aldı.

Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, Refah kentinin batısındaki Iyd ailesine ait eve düzenlenen hava saldırısında ölen 4 kişinin cenazesi ve aralarında ağır yaralıların da bulunduğu 16 kişi, Özel Kuveyt Hastanesi’ne ulaştırıldı.

Sağlık ekiplerinin yıkılan evin enkazında arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü aktarıldı…

Sosyal ağlarda paylaşın