Direnen Kazanır: Özsüt İşçileri Kazandı!

Yaklaşık 3 aydır haklarını alamayan Özsüt işçileri, direnişlerinin 5’inci gününde tüm alacaklarının yatırıldığını duyurdu.

Özsüt’e bağlı faaliyet gösteren STP Gıda Sanayi Ticaret A.Ş firmasında çalışan çok sayıda işçinin maaşları sektördeki kriz gerekçe gösterilerek yaklaşık 3 aydır ödenmiyordu. Ve Özsüt işçileri 5 gündür işyerlerinin önünde direnişteydiler.

Sloganlar eşliğinde Özsüt Kadıköy Şubesi’ne yürüyen işçiler “İşten atılan arkadaşlarımızın kıdem tazminatlarını aldık, şimdi çalışan arkadaşlarımızın haklarını alacağız ” dedi.

Kadıköy Özsüt Şubesi önünde toplanan grup adına açıklama yapan Umut Marangoz “Direne direne kazandık ama çalışan arkadaşlarımızın durumu hala aynı. Maaşlarını ve yemek ücretlerini hala alamadılar. Bize destek veren tüm kurumlara, siyasi partilere ve basın emekçilerine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullanırken, işten atılan bir diğer işçi olan Mehmet Dirik ise “ Bize destek veren insanlar olmasaydı hakkımızı alamazdık. Zafer hakkını arayan işçinin oldu. Birleşince bu kadar güçlüyüz işte” dedi.

Sosyal ağlarda paylaşın

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.