Baskınlara karşı Grup Yorum: Bunlar bize sökmez!

AKP’nin katil polisi dün bir çok yere baskınlar düzenledi. Bu baskınlar dan biri de Grup Yorum’un çalışmalarını sürdürdüğü İdil Kültür Merkezi’ne yapıldı.
Dün yapılan baskında kurumda bulunan 9 kişi gözaltına alındı.


Bu baskınla ilgili Grup Yorum İdil Kültür Merkezi’nden bir açıklama yaptı. Açıklamada üretimlerine devam edeceklerini dile getiren Grup Yorum”bu baskınlar bize sökmez” dedi. Açıklamanin tam metni şöyle:

Bugün yine kurumumuz İdil Kültür merkezi AKP’nin katil polisleri tarafından basıldı. Kurumumuz tamamen talan edildi. Kapılarımız söküldü götürüldü. Her yeri kırıp döktüler. Ve arkadaşlarımız şu anda gözaltında. Işkence ile 9 arkadaşımız gözaltına alındı. Kurumumuzu talan ederek bizi halktan koparmaya çalışıyorlar. 2 ayda kurulumuz tam iki kez basıldı.
Bunun tek sebebi faaliyetlerimizi sürdürmemizi istemiyorlar. Üretmemizi Grup yorum olarak şarkılarımızı türkülerimizi gerçekleri söylememizi istemiyorlar.
Burayı talan ederek halktan bağımızı koparmaya çalışıyorlar. Kalbim çalışmalarımız devam ediyor ve albümümüz neredeyse bitti buna saldırıdır bu. Size hiçbir şey yaptırmayacağız şarkılarınızı türkülerinizi söyletmeyeceğiz saldırısıdır bu. Çünkü halkın bizi sahiplendiğini tüm dünyanın bizi sevdiğini, dünya halklarının sesi olduğumuzu bildikleri için bu kadar saldırıyorlar.
Ama biz bu saldırılara karşı her koşulda taarruzda olacağız.

Ve biz sadece baskı gören gözaltına alınan tutuklanan bir müzik grubu değiliz biz üreten bir müzik grubuyuz ve bu yüzden saldırıya uğruyoruz. Bu saldırılara karşı her koşulda direnmeye devam edeceğiz.Biz bugün yine buradayız, ve biz daha güzelini yaratacağız ve bunu halkla birlikte yapacağız. Bu baskınlar gözaltılar işkenceler nafile bunlar bize sökmez.

Sosyal ağlarda paylaşın