AKP Terörü Devam Ediyor :

İŞGAL ile Gündemi Meşgul Eden AKP Terörü Devam Ediyor :

(HHB twitter hesabından)

Alev Şahin yurtdışı çıkış yasağı adli kontrolü verilerek serbest bırakıldı.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
alev şahin akp önü ile ilgili görsel sonucu

Şakran 2. Nolu T Tipi idaresi, ölüm orucundaki müvekkilimiz Mustafa Koçak’a yönelik hak gasplarına devam ediyor.Anne ve babasının adına kayıtlı telefon numaralarını araması keyfi şekilde engellenmiş, telefon numaraları hapishane sistemince arama listesinden çıkarılmıştır.(HHB twitter hesabından)

Ankara’da müvekkillerimiz Tuğçe Tayyar, Cemile Temizkalp ve Sercan Çakır’ın gözaltına alındığı bilgisi verildi.

Ölüm orucunun 108.gününde olan Mustafa Koçak ve açlık grevlerinin 153. gününde olan Grup Yorum üyeleri için Adalet Bakanlığı önünde yapılacak basın açıklaması öncesinde polis saldırısı ile Zeynep ve Hasan Koçak gözaltına alınmıştır.

Müvekkillerimiz Deniz Eriş, Merve Demirel ve Umutcan Aybak’ın Ankara’da sokak ortasından kaçırılarak gözaltına alındığı bilgisi verildi.

Müvekkilimiz Seval Yaprak çıkartıldığı sorgu hakimliğince tutuklandı.

Basından

Artvin’e bağlı Cerattepe’de Cengiz Holding’in altın madeni projesine karşı direndikleri için yargılanan yurttaşlara hapis cezası verildi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 7’nci kuruluş yıl etkinliği için Van’a gelen Eş Genel Başkan Sezai Temelli, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eşsözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit ile milletvekillerinin katılımıyla yapılmak istenen açıklama polis tarafından engellendi.

Dersim’de Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük başlatılan işgali gerekçe göstererek, kentteki tüm eylem ve etkinliklerin 1 ay boyunca yasaklandığını duyurdu

HDP Birecik ilçe eşbaşkanı Ömer Karadağ, evinin kapısı kırılarak gözaltına alındı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan HDP’li Nusaybin Belediye eş Başkanları Semire Nergiz ve Ferhat Kut, tutuklandı. İçişleri Bakanlığı, belediye başkanlığına Nusaybin Kaymakamı Mehmet Balıkçılar’ı kayyum olarak atadı.

Yüksekova’da gözaltına alınan HDP’li Yüksekova Belediye eş Başkanları Remziye Yaşar ile İrfan Sarı, tutuklanmıştı. Belediye başkanlığına Yüksekova Kaymakamı Osman doğramacı kayyum olarak atandı.

Tutuklanan HDP’li Hakkari Belediye Başkanı Cihan Karaman’ın yerine ise Vali İdris Akbıyık kayyum olarak atandı.

[Haber görseli]

HDP Adana İl Örgütü’nün Meydanı’nda yapmak istediği ‘Demokrasi Buluşması’na polis müdahale etti. Etkinliğe izin verilmezken HDP İl Eşbaşkanları Mehmet Mahsun Eriğ ile Gülseren Tural’ın da aralarında olduğu 20 kişi gözaltına alındı. Bunun üzerine HDP milletvekilleri Feleknaz Uca, Tülay Hatimoğulları, Rıdvan Turan, Fatma Kurtalan ve HDK Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu oturma eylemine geçti.

İHA muhabiri Beril Çuhadaroğlu Solmuşgül’ün şikayeti üzerine Nusaybin’de gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 4 öğremen, “Kaybettiklerimizin yasını tutmamıza bile izin vermeden, suçsuz yere gözaltına alındık” dedi. Gözaltına alınan öğretmenler ise görevden uzaklaştırıldı

Sosyal ağlarda paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.