ADALETİNİZ BATSIN! Çorlu tren katliamının tek tutuklu sanığı tahliye edildi.

AKP’nin faşist yargısı bir adaletsizliğe daha imza attı.

AKP faşizminin yargısından halk için hiç bir konuda adalet yok!

Çorlu tren katliamı davasında tutuklu yargılanan tek sanık olan TCDD 1. Bölge Demiryolu Bakım Müdür Vekili Mümin Karasu 1.5 ayda tahliye edildi.
Karasu 5 Ekim 2022’de hakkında “bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebebiyet verme” suçundan tutuklama kararı verilmesinden 5 gün sonra teslim olmuş, 10 Ekim 2022’de tutuklanmıştı.

Mümin Karasu’nun avukatı, tutukluluğa itiraz etti. Mütalaa veren savcı, tutuklama kararının yasaya uygun olduğunu belirterek itirazın reddedilmesini talep etti.

ADALETİNİZ BATSIN

Çok açık bir katliam olan Çorlu tren katliamı ile ilgili tek bir tutuklu yok! Ancak katliamda yakınlarını kaybedenlere açılmış bir çok dava var! Adalet öldürenden beklenince ölen suçlu oluyor.
Katliamda 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i ve eski eşini kaybeden Mısra Öz, karara tepki gösterdi.

Twitter’dan kararı paylaşan Öz “5 yıldır ölüp ölüp dirildiğimiz şu hayatta, tutunduğumuz tek şey adalet oldu. 25 kişinin ölümüne, 5 yıl sonra bir kişiyi zoraki tutukladınız. Bir sonraki celseye kadar bile sürmedi! Adaletiniz batsın! Bu ülkede ölene de kalana da sahip çıkamayan herkesin Allah belasını versin!” ifadelerini kullandı.

Sosyal ağlarda paylaşın