TAYAD’LI AİLELER: “84 GÜNDÜR SÜRESİZ AÇLIK GREVİYLE Y TİPLERİNDEN HAYKIRAN NEDİM ÖZTÜRK VE NURETTİN KAYA’NIN SESİ SOLUĞU OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ.”

AKP faşizmi, S, R, Y tipi hapishanelerle tutsaklara yönelik bastı ve tecrit politikasını sürdürüyor.
Devrimci tutsaklar ise hapishanelerdeki genel direnişleriyle, süresiz açlık grevleriyle bu politikaya karşı direnişi sürdürüyorlar.
Halen iki tutsak, yaklaşık üç aydır süresiz açlık grevindeler.
Bandırma Hapishanesinden Nurettin Kaya 2 Mayıs’dan bsu ypana süresiz açlık grevinde. Bugün itibarıyla açlık grevinin 84. gününde.
Sincan 2 No’lu Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nden Nedim Öztürk de 1 Mayıs’tan bu yana süresiz açlık grevinde. Öztürk, şu anda açlık grevinin 85. gününde.

Devrimci Tutsakların Talepleri:
1- Sürgün sevkler durdurulsun.

  1. Ailelerine yakın ve arkadaşlarının olduğu hapishanelere sevk edilmek.
  2. Tehlikeli mahkûm statüsünün kaldırılması.
  3. Disiplin cezalarının kaldırılması.
  4. Şartlı tahliye önündeki hukuki olmayan engellerin kaldırılması.
  5. İnfaz yakmalara son verilmesi.

TAYAD’lı Aileler, yaptıkları açıklamayla, Nurettin Kaya ve Nedim Öztürk’ün açlık grevine dikkat çekerek, onların sesi soluğu olmaya devam edeceklerini belirttiler.

TAYAD’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:
“FAŞİZM İŞKENCECİDİR. KATLİAMCIDIR. HALK DÜŞMANIDIR.
AKP FAŞİZMİ EMPERYALİZMİN İŞBİRLİKÇİĞİNİ YAPMAK, EMPERYALİZMİN SÖMÜRÜNDEN ELDE ETTİĞİ ZENGİNLİĞİN KIRINTILARINDAN FAYDALANMAK İÇİN HALK DÜŞMANLIĞINI ARTTIRARAK TERÖR ESTİRMEKTEDİR.
İŞBİRLİKÇİ FAŞİST İKTİDARLARIN HALK DÜŞMANLIĞININ EN SOMUT ÖRNEĞİ, ARTARDA ARALIKSIZ YAPTIĞI HAPİSHANELERLE ORTAYA ÇIKMAKTADIR. ANADOLU TOPRAKLARI DÜNYANIN EN ZENGİN TOPRAKLARINA SAHİPTİR. BU TOPRAKLARIN ZENGİNLİĞİNİ BU ÜLKENİN İNSANLARINA ADİL VE EŞİT PAYLAŞTIRMAK YERİNE BİR AVUÇ AZINLIĞA PEŞKEŞ ÇEKİLMEKTEDİR. HALKIN ÖFKESİNİ TEPKİSİNİ BASTIRMAK KONTROL ALTINDA TUTMAK İÇİN DEVLET ŞİDDET ARAÇLARINA BAŞVURMAKTA, HAPİSHANELER İNŞA ETMEKTEDİR. HALKIN ÖNCÜLERİ OLAN DEVRİMCİLERİ BU HAPİSHANELERE ATIP AĞIR CEZALAR VERİLMEKTEDİR.

F TİPİ HAPİSHANELERİNDE FAŞİZM TESLİM ALAMADIĞI HALKIN ONURLU EVLATLARI DEVRİMCİLERİ ŞİMDİ DE S-R-Y TİPİ BETON TABUTLUKLARLA ATARAK TESLİM ALMAK İSTİYORLAR. BU MÜMKÜN DEĞİLDİR. F TİPİ TECRİT HAPİSHANELERİ 122 ŞEHİTLE, DEVRİMCİ HASTA TUTSAK ALİ OSMAN KÖSE’LERLE, GÖKHAN YILDIRIM’LARLA, SİBEL BALAÇ’LARLA KIRILMIŞ, TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE ATILMIŞTIR. S-R-Y BETON TABUTLUKLARI AKP FAŞİZMİNİN DEVRİMCİLERDEN KORKUSUDUR. S-R-Y TABUTLUKLARINA GÖMÜLECEK OLAN DEVRİMCİLER DEĞİL AKP FAŞİZMİDİR.

HALKIN MEYDANLARDAKİ KİTLESEL TEPKİLERİNİ ŞİDDETLE, GÖZALTI VE TUTUKLAMALARLA BASTIRAN FAŞİZM, PEK ÇOK KATLİAMIN ÖNÜNÜ AÇMIŞTIR.

BUNLARIN KARŞISINDA DURAN ADALETSİZLİĞE, AÇLIĞA, SÖMÜRÜYE KARŞI KOYAN DEVRİMCİLERDİR. BU NEDENLE İLK ÖNCE HAPİSHANELERDE DEVRİMCİLERE SALDIRILMAKTADIR. AKP FAŞİZMİNİN S-R-Y TİPİ TECRİT HAPİSHANELERİNİ SESSİZ SEDASIZ ÖLÜM HÜCRELERİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ. 84 GÜNDÜR SÜRESİZ AÇLIK GREVİYLE Y TİPLERİNDEN HAYKIRAN NEDİM ÖZTÜRK VE NURETTİN KAYA’NIN SESİ SOLUĞU OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ. İNSANLIK DIŞI TABUTLUKLARDA TEK BİR İNSANIMIZI FAŞİZMİN KANLI ELLERİNE BIRAKMAYACAĞIZ. AKP İKTİDARI BOYUNCA HAPİSHANELERDE KATLEDİLEN 3500 TUTSAĞIN HESABINI SORACAĞIZ. HALKIMIZLA OMUZ OMUZA VERECEK MÜCADELEYİ BÜYÜTECEĞİZ. FAŞİZMİN KÖHNEMİŞ HAPİSHANELERİNİ YIKACAK İNSANLIK DIŞI TABUTLUKLARI ORTADAN KALDIRACAĞIZ.

F TİPLERİNİ YENDİK S-R-Y TİPLERİNİ DE YENECEĞİZ.
HAKLI OLAN BİZİZ. BİZ KAZANACAĞIZ!”

Sosyal ağlarda paylaşın