Polis “intihar” dedi; silah emekli polisin çıktı

Diyarbakır’ın Bismil ilçesindeki bir okulda başından silahla vurulmuş halde bulunan 16 yaşındaki lise öğrencisi Reyhan Direkçi yaşamını yitirdi. Resmi kayıtlara intihar olarak geçen olayda kullanılan silahın emekli bir polis memuruna ait olduğu ortaya çıktı. Mezopotamya Ajansı ise, Direkçi’nin okulda düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybettiğini iddia etti.

İntihar olmadığı çok açık iken, polisin intihar demesi 16 yaşında bir gencin polis tarafından katledildiği ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Silahın emekli polise ait olması da bu ihtimali kesine yakın bir noktaya getiriyor…

Ülkemiz artık polisin hemen hergün insanlarımızı katlettiği bir ülke haline geldi. Uyuşturucu, kumar, çete, fuhuş gibi düzenin yarattığı pislik yüzünden gençlerimiz ölüyor. Bunlara bulaşmadığındaysa polis kurşununa hedef oluyor veya faşizmin mahkemelerinde yüksek cezalara çarptırılarak hapislerde ömürlerini tüketiyorlar… Çok açık ve net bir gerçek yaşanmışlıklardan yola çıkılarak tekrar dile getirilebilir bu olaydan sonra: ÇOCUK KATLİAMLARI TEKİL DEĞİLDİR! DEVLET POLİTİKASIDIR.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde bulunan Fatih Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 16 yaşındaki Reyhan Direkçi, bugün saat 11.15 sıralarında okul binasında başından silahla vurulmuş halde bulundu. Lisede silahla kendini yaralayan bir öğrencinin olduğu anonsu üzerine olay yerine giden sağlık ekipleri, kafasından tek kurşunla vurulmuş ve bilinci kapalı halde bulunan Direkçi’yi Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırdı. Tüm müdahalelere karşın yaşamını yitiren genç kızın cenazesi, otopsi işlemleri için Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na götürülürken, yapılan incelemede olayda kullanılan tabancanın emekli polis memuru C.A.’ya ait olduğu tespit edildi.

Sosyal ağlarda paylaşın