Geçtiğimiz yıl 3 Nisan’da ölümsüzleşerek halkların ölümsüz şarkısı olan Helin Bölek’in mezar taşı yapıldı.
Feriköy mezarlığındaki mezar yerinin fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan anne Aygül Bilgi “Helin’imin evi yapıldı, bitti. Huzur içinde uyusun kuzum. O huzuru bende yanına uzandığımda bulacağım…” ifadelerini kullandı.
Halkın türkülerini söyleyebilmek için bedenini açlığa yatıran Helin Bölek açlığının 288. gününde ölümsüzleşerek dünya halklarının ölümsüz şarkısı oldu…
![](https://gercekhaberajansi.org/wp-content/uploads/2021/04/WhatsApp-Image-2021-04-22-at-00.54.58.jpeg)
Sosyal ağlarda paylaşın