MİT’ten CİA’ya uşaklığın belgesi

Bugünlerde casuslukla suçlanan Engin ALTAYLI’nın ortalığa saçılan mesajları konuşuluyor. Eski MİT’çi Enver Altaylı’ya, “casusluk” ve “terör örgütü üyeliği” suçlarından verilen hapis cezasının gerekçeli kararında, sanığın CIA’ya  yazdığı elektronik postalar yer aldı.

Mahkemenin 136 sayfalık gerekçeli kararında, Enver Altaylı’nın ikametinde bulanan bilgisayarların incelenmesinde ele geçirilen ABD’li bazı CIA ajanlarına gönderilen İngilizce e-postaların Türkçe çevirileri de yer aldı. 

Basına yansıdığı haliyle bile MİT’in ABD emperyalizmi ile bağımlılık ilişkilerinin güvenliğini temel alan ve aslında CIA’ya çalışan bir örgüt olduğunu görmek mümkün.

CIA ajanlarına yazdığı maillerde “Türkiye’nin neredeyse 200 senedir kendine Batı’dan başka bir yaşam alanı benimsememiş olduğunu, ulusal bağımsızlık savaşında dahi İngiliz ya da Amerikan mandasını bağımsızlığının teminatı olarak gördüğünü, yakın zamana kadar ABD’nin kayıtsız şartsız müttefiki ve dostu olduğunu düşününce, Türk toplumunun tek taraflı ve dev bir propaganda aracı vasıtasıyla Şangay ittifakına yönlendirilmesinin bile Batı için telafisi olanaksız bir kayıp olduğu kanaatindeyim. Yaşamımın 50 yılını insanlık tarihinin en büyük hapishanelerinin kurucularından olan insafsız Rus emperyalizmine karşı mücadeleyle geçirmiş bir kişi olarak, saygıdeğer büyüklerim Ruzi Nazar ve Duane Clarridge’e (ruhları şad olsun) karşı taşıdığım ahlaki sorumluluğun bilinciyle biricik dostlarımı mevcut durumun ihtiva ettiği büyük tehlikeler konusunda uyarmayı borç bilirim” ifadelerini kullandığı görüldü.

Basında sanki MİT’in içinden bir kişinin CIA ile işbirliğiymiş gibi gösterilen aslında MİT’in niteliğidir. MİT bunun için vardır. Ülkemizin ABD sömürgesi olması ve bu durumun devamlılığı için her türlü komploları, kayıpları, işkenceleri, katliamları ABD’nin ülkemizi sömürmesini sürdürebilmek için yapar. Ve şurası çok iyi bilinmelidir ki ABD ÇIKARLARINA ÇALIŞMAYACAK BİRİ MİT’TE ÇALIŞAMAZ ! HELE YÖNETİCİ ASLA OLAMAZ.  MİT yöneticilerinin tamamı amerikancıdır.

Ülkemiz ABD emperyalizmine göbekten bağımlıdır tespiti devrimcilerin on yıllardır söylediği ve şimdi 7’den 70’e halın büyük çoğunluğunun bildiği bir gerçektir. Bu gerçek bir çok sefer ortaya saçılan belgelerle  gün yüzüne herkesi göreceği şekilde  açığa çıkmıştır. Wikileaks belgelerinde de benzer mektuplar ortaya çıkmıştı.

Bugün Gelecek Partisi genel başkanı, geçmişte Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık yapmış, AKP kurmaylarından Ahmet Davutoğlu’nun ABD büyükelçisine Erdoğan da dahil olmak üzere partili arkadaşları hakkında en ince detaylarına kadar açıklayan raporlar yazdığı ortaya çıkmıştı. Ahmet Davutoğlu ve birçok AKP’li yöneticinin birbirlerini ABD’ye şikayet ettiği Wikileaks belgelerini dünya duymuştu.

Evet bugün farklı sebeplerle yargılanan Engin Altay denen MİT elemanının ajanlıkla suçlanması ikiyüzlülüktür çünkü ülkemiz yönetiminin tamamı ABD’ye çalışan ajanlardır…

Sosyal ağlarda paylaşın