Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Patronlara ziyaret

Kemal Kılıçdaroğlu TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Yaptığı ziyaretin sebebi enerjiye yapılan % 48’lik zam olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu “Saray, enerjiye yüzde 48 zam yapıp yükü sanayiye yıktı. Buna sessiz kalmayacağım. Türkiye’nin işletmelerini korumak için birlikte ne yapabileceğimizi konuşmak üzere saat 17.00’de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşmeye gidiyorum. Saray şunu çok iyi biliyor ki, sanayici enerjiye yapılan bu zamları halka yansıtmak zorunda. Sonra gelsin sanayicimize karalamalar… Açıkça söylüyorum; ne işletmelerimizi ezdireceğiz ne de halkın zamlara boğulmasına izin vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu perhiz bu ne lahana turşusu Kılıçdaroğlu !

Halkımızın deyimi bu konuyu tam açıklıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu !

Kendisinin de dile getirdiği bu ziyaretin aslında patronların yanındayız mesajı içerdiği bir gerçek.

Ne demek oluyor bu : Saray şunu çok iyi biliyor ki, sanayici enerjiye yapılan bu zamları halka yansıtmak zorunda !

Ha şunu bileydin Kılıçdaroğlu !

Tabii ki Kılıçdaroğlu yapılan zamların aslında Sanayici dediği patronlara zarar vermediğini, tam tersine daha fazla memnun ettiğini çok iyi biliyor. Zamlar esas olarak patronları daha zengin emekçi halkın hayatını daha yaşanmaz hale getiriyor.

Ne olacak şimdi bu ziyaretten sonra ? Patronlar zamları halka yansıtmayacak mı ? Bunun olmayacağını kendisi de dile getiriyor zaten.
Acısını tamamen halkın çekeceği zamlar ile ilgili patron örgütü, TOBB’u ziyaret etmenin sebebi nedir o halde ?

Sebebi açık:

AKP faşizmi yıpranıyor. Halk desteği azaldıkça azalıyor. Meşruluğunu yitirmiş durumda. Emperyalizmi ve işbirlikçisi oligarşinin yeni iktidara ihtiyacı var. En az AKP kadar patronları koruyan, zengini daha zengin eden bir alternatife yani. Kılıçdaroğlu bu ziyaretlerinin çoğaldığını, sıklıkla yapacağını göreceğiz önümüzdeki süreçlerde. Göreceğimiz sadece CHP de olmayacak. İYİ partisinden, HDP’sine hepsinin patron örgütlerini ziyaretlerine şahitlik edeceğiz. Çünkü ülkemiz sistemi patronlara çalışır. Onların desteğini almadan iktidar olmanın mümkün olmadığını tüm düzen partileri bilir. Onların desteği emperyalizmin desteği anlamına gelecektir. TÜSİAD’tan, TOBB, MÜSİAD’a tüm patron örgütleri emperyalizmin işbirlikçileridir. Bu yüzden tüm düzen  partileri seçimler öncesi patronların güvenini kazanma çabası içine girerler…

Halkın yaşantısı zamlarla çekilmez hale gelmiş durumda. Ve bu hayat halkın kaderi değil.

Şurası çok açıktır ki halkı zamdan, zulümden, adaletsizlikten kurtaracak olan ne CHP ne diğer bir düzen partisi olacaktır…

Sosyal ağlarda paylaşın