Gazeteci Levent Gültekin Saldırıya Uğradı

Halk TV Bakırköy merkez binası önünde gazeteci Levent Gültekin 15 kişilik bir grup tarafından bugün saldırıya uğradı. 

Gazeteci Levent Gültekin Halk TV’de Murat Sabuncu ile yaptığı programa katılmak üzere gittiği Halk TV’nin binası önünde yaklaşık 15 kişi olduğu belirtilen bir grubun saldırısına uğradı.

Gültekin, konuya ilişkin Twitter’da paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

25 kişilik bir eşkıya grubunun saldırısına uğradım kanalın önünde, şu anda iyiyim birazdan programda anlatacağım.”

Levent Gültekin, yaşadıklarını Halk TV’de anlattı. Gültekin’in açıklamaları şöyle:

Sosyal medyadan çok tehdit aldım. Üç kişi beş kişi değil. Bir partinin genel başkanı yardımcıları düzeyinde… Akıl alır gibi değil. Utanç verici bir durum. Bir iktidar ortağı partisinin genel başkanı, yardımcıları kendilerine yöneltilen eleştirilerden dolayı sosyal medya üzerinden tehdit ediyorlar. Tehdidi de boş verelim küfür ediyorlar. Bana hakaret ediyorlar. 

Benden önce de birçok aydın, gazeteci tehdit edildiği için hepimiz tedirgin olarak gelerek memleket biraz daha iyi olsun diye kendimizce bir mücadele veriyoruz. Bunun tedirginliği vardı aslında…

Meydanda taksiden indim. Bir tane gençle göz göze geldik. Fark ettim beni takip ediyorlar. Biraz hızlandım. Onlar da hızlandılar. Bu sefer geri döneyim dedim. Ben geri döndüm onlar da geri döndü…

Biraz daha hızlandım, kanala doğru hızla geleyim, kanala 50-100 metre kala bu kez önümden 15-20 kişi, sokağın dört köşesinden aynı anda saldırdı. O anda başladılar vurmaya… Muhtemelen bu 25 kişi kendisine delikanlı diyerek dolaşıyordur ortalıkta. Ben onların yerinde olsam utanırım yaptıklarından. Bir kişiye 25 kişi saldırmak ancak eşkıyalıktır. Bu kendilerine yakışacak en hafif bir tabir varsa eşkıyalık olarak tanımlarım ben onu. Çünkü tekrar ediyorum, hakaret etmedim, küfür etmedim, yaptıklarının yanlış olduğunu söyledim.

Sosyal ağlarda paylaşın