Fransa‘da Eylemler Devam Ediyor

Fransa’da, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un yönetimi ve hükümetin ekonomik ve sosyal politikalarına karşı bir çok şehirde eylemler gerçekleştirildi. 

Paris’te Genel İş Konfederasyonu (CGT) gibi çok sayıda sendikanın çağrısıyla Republique Meydanı’nda toplanan yüzlerce kişi Nation Meydanı’na kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi.  Eyleme sarı yeleklileride katıldı. 

Kalabalık, Macron ve hükümetin ekonomik ve sosyal politikaları ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında birçok sektörde çalışanların işten çıkarılmasına protesto etti.

Hükümetin salgın nedeniyle ekonomik olarak zor durumda olan şirketlere ve işten çıkarılanlara destekte bulunması gerektiğini belirten fransalılar, Macron ve hükümet karşıtı sloganlar attı, pankartlar taşıdı.

Gösterilere katılan Sofi Ramambason, AA muhabirine yaptığı açıklamada “Macron yönetiminin eşitsizliklerine karşı, sosyal adalet ve vergi eşitliliği için toplandık. Burada herkes aynı mücadeleyi veriyor. Halkın bir gün galip geleceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal ağlarda paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.