Direniş Günlüğü… 8 Temmuz…

5 mevzide açlığın koynunda sürdürülen direnişler var.
Bir mevzide zafere ulaşıldı. 8 Temmuz itibarıyla direniş 5 mevzide sürüyor.
Haydar Demiray’ın emperyalist Alman hapishanelerinde Tek Tip Elbise dayatmasına karşı direnişi, 107.gününde zaferle sonuçlandı.

1= Nurettin Kaya; 263 gündür Kuyu Tipi hapishanelerin kapatılması için ölüm orucunda…

2= Oktay Kelebek ve Grup Yorum emekçisi Cem Dursun İzmir Buca Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nden Kuyu Tipi olmayan bir hapishaneye sevk için 136 gündür süresiz açlık grevindeler.

3= Erzurum Dumlu 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nde tutsak olan Alişan Gül ve Grup Yorum emekçisi Cemil Kurt 118 gündür süresiz açlık grevinde.

4= Kırşehir Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nde tutsak olan Grup Yorum emekçileri Rezzan Şengül ve Vedat Doğan, arkadaşlarının olduğu bir hapishaneye sevk talebiyle 102 gündür süresiz açlık grevindeler.

5= Grup Yorum üyeleri, konser yasaklarına son verilmesi, tutsak arkadaşlarının serbest bırakılması, İdil Kültür Merkezi’nin faaliyetlerini özgürce sürdürebilmesi için başlattıkları dönüşümlü açlık grevinin 195. günündeler.

= Almanya’da Tek Tip Elbise dayatmasına karşı direnen Haydar Demiray, süresiz açlık grevinin 107. gününde, kendi elbiselerinin verilmesi üzerine, zafer kazanmış olarak direnişini bitirdi.

Bir kez daha kanıtlandı:
Tek zafer şansı, direnmek ve savaşmaktan geçer.

Sosyal ağlarda paylaşın