“Bu şartlarda cezaevine girmemek bir aydına yakışmayacak bir şeydir.”

Mahmut Alınak gözaltına alındı

AKP faşizmi kendisinden olmayan herkesi düşman biliyor. Hele hele halkın yanında, mücadele edenler derhal her türlü haksız ve hukuksuz yöntemlere başvurularak gözaltına alınıp tutuklanıyor.

Eski HEP milletvekili Mahmut Alınak, bu sabah evinde yapılan aramanın ardından gözaltına alındı. Arama tutanağının imzalandığı sırada polisin “21 tane kitap bulduk” dediği duyuluyor. Alınak gözaltı sonrası yaptığı açıklamada, “Demokrasi nöbeti tutmak için cezaevine giriyorum” dedi.

‘Örgüt üyeliği’ iddiasıyla evinden gözaltına alınan 68 yaşındaki Mahmut Alınak, polis aracına götürülürken ailesine ‘Hadi hoşçakalın’ diye seslendi.

POLİS: EVDE 21 KİTAP BULDUK

Çok sayıda polis Alınak’ın evinde arama yaptı. Odatv’de yer alan görüntülerde, Alınak polislere tepki gösterirken, ailesine “Hadi hoşça kalın” diye sesleniyor. Evdekiler de “güle güle” diye yanıt veriyor. Evdeki arama tutanağının imzalandığı sırada ise polisin, “21 tane kitap bulduk sizin evinizde” sözleri duyuluyor.

Alınak gözaltı sonrası yaptığı açıklamada, “Halka gözdağı vermek için böyle bir operasyon başlatıldı. 10 Kez cezaevine giriyorum. Bu şartlarda cezaevine girmemek bir aydına yakışmayacak bir şeydir. Ben demokrasi nöbeti tutmak için cezaevine giriyorum. HOŞÇAKALIN” dedi

Alınak bugüne kadar 9 kez hapishaneye konulmuştu.

Sosyal ağlarda paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.