Bir günde 4 ilde iş cinayeti!

Gaziantep’te çalıştığı inşaatın 10. katından düşen Nafi Dişli (20) yaşamını yitirdi. Antalya’da çalıştığı inşaatın üçüncü katından düşen Nezir Ayvaz (31), yaşamını yitirdi. Burdur’un Tefenni ilçesinde 3 gün önce çalışmaya başladığı inşaatta kamyondaki malzemeyi boşalttığı sırada damperin altında kalan Mustafa Akkaya (43) yaşamını yitirdi. Çanakkale’de Troya Caddesi’nde bir inşaatta çalışan Enis Eken (20), 8. kattaki iskeleden zemine düşerek yaşamını yitirdi. Adıyaman’da çalıştığı HES inşaatında çalışan 4 metre yükseklikten düşen Mehmet Yılmaz’ın ise ayağı kırıldı.

24 Temmuz Çarşamba günü Gaziantep, Antalya, Burdur, Çanakkale’de 4 ayrı iş cinayeti yaşandı.

GAZİANTEP: NAFİ DİŞLİ (20)

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde de çalıştığı inşaatta asansörle yukarıya inşaat malzemesi çektiği esnada 11’inci kattan düşen inşaat işçisi Nafi Dişli (20) yaşamını yitirdi. Dişli’nin 20 gün sonra askere gitme hazırlığı yaptığı öğrenildi.

ANTALYA: NEZİR AYVAZ (31)

Antalya’da Aksu ilçesi Solaklı Mahallesi’ndeki bina inşaatında çalışan Nezir Ayvaz (31), inşaatın üçüncü katından düştü. Dğer işçiler durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Olay yerine gelen acil servis ekipleri Ayvaz’ın yaşamını yitirdiğini belirledi.

BURDUR: MUSTAFA AKKAYA (43)

Burdur’un Tefenni ilçesine bağlı Beyköy beldesinde yapımı süren bir baraj inşaatını yürüten taşeron firmada 3 gün önce işe başlayan Mustafa Akkaya (43), kamyondan malzemeyi boşalttığı sırada damperin altında kaldı. Başı kamyonla damperin arasında sıkışan Mustafa Akkaya yaşamını yitirdi.

ÇANAKKALE: ENİS ERKEN (20)

Çanakkale’de Troya Caddesi’nde bir inşaatta çalışan Enis Eken (20), 8. kattaki iskeleden zemine düşerek yaşamını yitirdi.

”KAR HIRSINIZ BATSIN, HER GÜN ÖLÜYORUZ”

Olaya ilişkin “Kâr hırsınız batsın, her gün ölüyoruz!” başlıklı bir açıklama yayımlayan Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı, inşaatta iş güvenliği tedbirlerinin alınmadığı vurguladı. Açıklamada, “Şantiyelerde gerekli denetimlerin yapılmaması nedeniyle kazalar ölümle sonuçlanıyor. En basit güvenlik önlemini almaktan aciz patron düzeni yıkılmalı; insanca yaşayabileceğimiz, güvenceli ve güvenli bir gelecek kurmak için örgütlenmeliyiz” denildi.

ADIYAMAN’DA DÖRDÜNCÜ KATTAN DÜŞEN İŞÇİ YARALANDI

Adıyaman’ın Kahta İlçesinde yapımı devam eden Hidroelektrik Santral Tesisinde (HES) çalışırken yaklaşık 4 metreden düşen Mehmet Yılmaz’ın ayağı kırıldı.

Not: İş cinayetleri ile ilgili rakamlar, şüphesiz ki basına yansıyanın çok üzerindedir. Ancak basına yansıyan kadarı dahi ciddi bir katliam yaşandığı gerçeğini göstermektedir.

Sosyal ağlarda paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.