Almanya Konsoloslukları Önünde Eylemler: Brüksel’den Sonra Amsterdam Almanya Konsolosluğu Önünde De Açlık Grevi ve Oturma Eylemi Başladı

Eda Deniz Haydaroğlu ve süresiz açlık grevi direnişcilerinin taleplerinin kabul edilmesi, kanser hastası İhsan Cibelik’in derhal tahliye edilmesi için Belçika-Brüksel’deki Almanya Konsolosluğu önünde açlık grevi ve oturma eylemi başlatılmasının ardından, dün de, 8 Kasım’da Hollanda-Amsterdam’da bulunan Almanya Konsolosluğu önünde açlık grevi ve oturma eylemi başlatıldı.

Konsolosluk önünde açlık grevi ve oturma eylemine başlayan Erdem Varan, konsolosluk önünde yaptığı açıklamada, Eda Deniz’in açlık grevinin 235. gününe ulaştığını belirterek, Eda’ya destek olabilmek için hergün burada, Almanya Konsolosluğu önünde olacaklarını, aynı zamanda bugünden itibaren açlık grevine başladığını belirtti.
Varan açıklamasında, “Nazileri himaye eden Almanya’nın İhsan Cibelik ve diğer tutsakları tutuksuz yargılamayı kabul etmediğini hergün burada teşhir edeceğiz” dedi.

Brüksel’deki eylem ise bugün 4. gününde. Eylemin 3. gününde gözaltına alınan Cahit Zorel, gözaltından bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamada eylemi devam ettireceklerini, açlık grevine devam ettiğini belirtmişti.

Sosyal ağlarda paylaşın