AKP’linin Oteline Erdoğan’dan Helikopter Pisti

Erdoğan sadece kendisinin ve yandaşlarının konforu için sadece bir tek otele hizmet edecek helikopter pisti için 4 milyon 98 bin liraya ihale verdi. Halkın parasını kendi keyifleri için harcayan Erdoğan’ın kolay ulaşmak istediği otel 70 odalı.

Erdoğan geçtiğimiz ağustos ayında AKP’li Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ataman’ın Tonya Erikbeli yaylasındaki otelinin açılışını yaptı.

4 bakanı ile gittiği açılışta otele ulaşmak için yaptığı araba yolculuğundan yorulmuş olacak ki yaptığı konuşmada  yayladaki otele ulaşmanın fazla zaman aldığını anlatmıştı.  Erdoğan, en kısa zamanda buraya bir helikopter pisti yapılması gerektiğini söylemişti.

Erdoğan, “Otele bol kazançlar diliyorum. Bizler sadece Halk Bankası olarak değil, bakanlıklar olarak da inşallah sizlere elimizden gelen desteği vereceğiz. Burada 2 helikopterin inebileceği yer olsa buraya inerdik. Bu işaret fişeğini de inşallah vermiş olalım. Ulaştırma Bakanımız zaten bu işlerin piri… Bunlar çok çok yüksek yatırımlar değil. Helikopterler inip kalkmaya başlayınca, iş adamları helikopterleriyle buraya gelecek, hafta sonu bir iki gün burada kalacaklar” diye konuşmuştu.

 Erdoğan “Gerek valimiz, gerek büyükşehir belediye başkanımız, Tonya Belediye Başkanımız da üzerlerine düşeni yaparlar, biz de bu adımı inşallah hep beraber atmış oluruz” diyerek ilgili tüm kurumlara açık talimat vermişti.

Erdoğan, otelin temelini atan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın da Trabzonlu olduğunu anımsatarak, onların da ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydetti.

İHALE VERİLDİ BİLE

Erdoğan’ın talimatının ardından tüm işlemler yapıldı ve ihale aşamasına geldi. Ve ışık hızı ile sadece o otele hizmet  edecek olan helicopter pistinin ihalesini yaptı.

İHALE DE KENDİLERİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE; YOLSUZLUKLA YAPILDI

İhale, kanunda deprem, sel gibi olağanüstü durumlar için öngörülen ancak, AKP döneminde sıradan hale gelen istisna 21b-Pazarlık Usulüyle 19 Kasım’da yapıldı.

Yaklaşık maliyeti 4 milyon 236 bin TL olarak belirlenen ihale, özel olarak davet edilenler arasında gizli kapaklı gerçekleştirildi.

En yüksek teklif 4 milyon 211 bin TL oldu. İhale,   4 milyon 98 bin TL’ye Aliyazıcıoğlu İnşaat‘a verildi.

Sosyal ağlarda paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.